25 czerwca 2015

Dla wszystkich fanów zespołu Linkin Park, którzy odwiedzą w sierpniu Rybnik, został zaplanowany szereg imprez oraz wydarzeń, będących uzupełnieniem koncertu amerykańskich gwiazd rocka, zapewniającym jednocześnie dodatkową porcję wrażeń. Rybnik Park, bo tak będzie nazywała się impreza, to cała moc rozrywki przygotowana z myślą o wszystkich miłośnikach muzyki, sportu i dobrej zabawy!

– Istotą projektu jest chęć zaproszenia fanów muzyki do spędzenia w Rybniku więcej niż tylko kilku godzin podczas koncertu. Liczymy, że koncertowi goście przyjadą do naszego miasta na dłużej, spędzą tutaj miło czas i wywiozą z Rybnika sympatyczne wakacyjne wspomnienia– mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

W dniach 22 – 24 sierpnia na terenie płyty Rynku, deptaku oraz na obszarze Rybnickich Błoni odbędzie się huczna Fiesta Balonowa o puchar Prezydenta Miasta Rybnika. W ramach wydarzenia zaplanowano udział 12 ekip składających się z czteroosobowych załóg, które powalczą o prestiżową nagrodę Prezydenta Miasta. W dniu inauguracji imprezy wszyscy uczestnicy zawodów wezmą udział w spektakularnym przejeździe pojazdów z koszami balonowymi przez centrum miasta aż do placu przy bazylice, gdzie zaplanowane zostało uroczyste otwarcie fiesty. Po zaprezentowaniu ekip zgromadzona publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję porozmawiania z profesjonalnymi pilotami oraz zrobienia pamiątkowych zdjęć w koszach balonów. W kolejnych dniach po wschodzie oraz przed zachodem słońca odbywać się będą starty ekip balonowych.

Fiesta balonowa zostanie zwieńczona wieczornym pokazem Night Glow. Wydarzenie będzie polegało na zapalaniu oraz gaszeniu płomieni szeregu balonów w rytm dźwięków muzyki (między innymi utworów Linkin Park), a towarzyszył mu będzie spektakl fontanny. Całość uzupełni konkurs fotograficzny pt. „Balony nad Rybnikiem”, w którym do wygrania będzie lot balonem nad miastem dla dwóch osób.

Uczestnicy wydarzenia Rybnik Park będą mieli także niepowtarzalną okazję przyjrzenia się z bliska technikom powstawania tatuażu oraz wzięcia udziału w warsztatach tatuowania na skórce z banana. Wszystko to w ramach festiwalu tatuażu INK-OGNITO Tatoo Fest, który odbędzie się 23 sierpnia na płycie rybnickiego Rynku oraz na deptaku przy ul. Sobieskiego. Imprezie towarzyszyć będą także występy lokalnych zespołów, wystawa prac Muzeum Tatuażu z Gliwic, Graffiti Jam oraz wyjątkowa gratka dla wszystkich fanów Linkin Park – malowanie na żywo obrazu LINKIN PARK LIVE metodą air-brush!

W harmonogramie imprez znalazły się także rozgrywki graczy komputerowych Silesian Electronic Sports Arena, największego wydarzenia e-sportowego w okolicy.  Turniej będzie miał miejsce w dniach 22 – 23 sierpnia, w hali widowiskowo-sportowej w Rybniku-Boguszowicach. Ten wyjątkowy event ma na celu przyciągnięcie rzeszy fanów sportów elektronicznych, którzy będą świadkami zmagań graczy komputerowych, rywalizujących w takich grach jak: CS:GO, League of Legends, Hearthstone, Heroes of the Storm, FIFA 15 oraz Tekken.

W trakcie wydarzenia Rybnik Park do dyspozycji gości powstanie pole biwakowe, oferujące 400 miejsc noclegowych (20 złotych za dobę). Każda osoba, która zakupi miejsce na polu otrzyma przewodnik po imprezie Rybnik Park oraz identyfikator uprawniający do wejścia na popularne kąpielisko "Ruda", jak również do bezpłatnego przejazdu komunikacją miejską oraz do zniżek w wybranych pubach i sklepach w centrum miasta. Specjalną atrakcją przygotowaną dla wszystkich gości pola biwakowego będzie również miniplaża z leżakami oraz zlot Food Tracków w akompaniamencie muzyki z repertuaru zespołu Linkin Park. 

– Dzięki tym wszystkim atrakcjom pod koniec sierpnia w Rybniku będzie można w ciekawy sposób spędzić kilka dni przy okazji korzystając z jednego z najnowocześniejszych kąpielisk miejskich w naszym kraju. No, a podsumowaniem całości będzie wielkie wydarzenie muzyczne, czyli koncert Linkin Park. Jestem przekonany, że to bardzo interesująca propozycja na jeden z ostatnich weekendówtegorocznego lata – podsumowuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem występu Linkin Park w Rybniku.

 

Wydarzenie Rybnik Park będzie miało miejsce w dniach 22 – 24 sierpnia. Zwieńczeniem imprezy będzie mocno wyczekiwany koncert amerykańskiego zespołu Linkin Park, który odbędzie się 25 sierpnia na Stadionie Miejskim w Rybniku. Bilety na wydarzenie można kupować za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl i Ticketpro.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.