22 listopada 2012

Trasa koncertowa zespołu Bon Jovi na rok 2013 przedstawia się naprawdę imponująco. Największe światowe ośrodki i największe obiekty są cechą charakterystyczną koncertów grupy, która już 19 czerwca 2013 roku wystąpi na gdańskiej PGE ARENIE. 

Imponujący będzie już początek trasy. Wystarczy powiedziec, że zespół wystąpi między innymi w Waszyngtonie. W trakcie 2013 roku Bon Jovi zagra zresztą w największych ośrodkach w Ameryce Północnej. Będą to między innymi Montreal, Toronto, Ottawa, Dallas, Denver, Los Angeles, Las Vegas czy Chicago. 
 
Przez cały rok Bon Jovi będzie odwiedzać również doskonale znane obiekty. Tak będzie między innymi w Afryce. – Grupa wystąpi między innymi na Green Point Stadium w Kapsztadzie, który był obiektem na MŚ w Piłce Nożnej w 2010 roku. Ten stadion może pomieścić prawie 70 tysięcy fanów. Jeszcze więcej widzów może być podczas występu na FNB Stadium w Johannesburgu. Tam koncert Bon Jovi może obejrzeć nawet 90 tysięcy fanów – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Areną Gdańsk Operator jest organizatorem koncertu Bon Jovi w Gdańsku.
 
Największe stadiony świata będą cechą charakterystyczną nowej trasy koncertowej. 18 maja grupa wystąpi na Stadionie Olimpijskim w Monachium. Na trasie znalazły się również koncerty na Stadionie Olimpijskim w Sztokholmie, Stadionie Olimpijskim w Berlinie, słynnym Parken w Kopenhadze czy City of Manchester Stadium. 29 czerwca Bon Jovi będzie na doskonale znanym sympatykom futbolu stadionie San Siro, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywają takie piłkarskie marki jak AC Milan i Inter Mediolan.
 
Łącznie artysta odwiedzi trzynaście światowych stolic. Tymczasem w Gdańsku przez cały czas będzie poruszać się najwyższej klasy samochodami – przekonuje Paweł Reczyński, Prezes Zarządu firmy Sixt Polska, która będzie odpowiadać za transport grupy Bon Jovi przy okazji czerwcowego koncertu w Polsce. Światowe stolice na mapie koncertów Bon Jovi to: Waszyngton, Ottawa, Sofia, Wiedeń, Oslo, Sztokholm, Kopenhaga, Cardiff, Dublin, Berlin, Praga, Lisbona i Berno.
 
Bilety na koncert Bon Jovi na PGE ARENIE Gdańsk można kupować za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com oraz www.eventim.pl. Można je także nabyć w sieci salonów EMPIK oraz w sklepach MEDIA MARKT. 
 
Przykładowe koncerty na trasie Bon Jovi:
Data – miasto – obiekt – pojemność obiektu
 
7 maja, Kapsztad, Green Point Stadium, 68 000
11 maja, Johannesburg, FNB Stadium, 91 000
18 maja, Monachium, Stadion Olimpijski, 69 000
24 maja, Sztokholm, Stadion Olimpijski, 14 500
8 czerwca, Manchester, City of Manchester Stadium 47 700
18 czerwca, Berlin, Stadion Olimpijski, 74 200
29 czerwca, Mediolan, San Siro, 80 000