25 lipca 2018

We wrześniu na ekrany włoskich kin wejdzie film fabularny z udziałem członków zespołu Il Volo! Piero, Gianluca i Ignazio nie wcielają się jednak w żadne fikcyjne postaci, a pozostają po prostu sobą! Oczywiście piękna muzyka w wykonaniu tria gra w filmie jedną z głównych ról. A tę będzie można na żywo posłuchać także 8 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie.

 

Piero Barone, Gianluca Ginoble i Ignazio Boschetto nie tylko mają pięknie współbrzmiące ze sobą głosy, o czym zdążyła się przekonać publiczność niemal na wszystkich kontynentach, ale teraz zaskakują udziałem w filmie fabularnym! I tak jak inne wielkie gwiazdy międzynarodowych scen, grają w nim samych siebie – utalentowanych wokalnie młodych ludzi, którzy odnoszą sukcesy na całym świecie!


Film w reżyserii Cristiana De Mattheisa – wielkiego pasjonata opery –  reklamowany jest jako „najpiękniejsza historia miłosna ostatnich kilku lat z nadzwyczajnym udziałem Il Volo”. Tytuł „Un amore cosi grande”,  czyli „Miłość tak wielka”, inspirowany jest słynną piosenką śpiewaną w oryginale przez Mario Del Monaco pod tą samą nazwą. W swoim repertuarze mają ją zresztą od dawna chłopcy z Il Volo, a znana jest także w wykonywaniu Luciano Pavarottiego czy Andrei Bocellego.

 

 

Główny bohater Vladimir, po stracie matki opuszcza St. Petersburg w Rosji i wyjeżdża do Włoch, aby znaleźć swojego ojca. Ten odszedł od rodziny, gdy miał kilka lat. W Weronie poznaje Veronicę, bogatą córkę przemysłowca, która z zawodu jest przewodnikiem turystycznym. Między młodymi rodzi się miłość, ale niestety uczucie napotyka na przeszkody. Jednocześnie Vladimir chciałby śpiewać – muzyka towarzyszyła mu w jego domu od urodzenia, ponieważ matka była uznaną sopranistką – ale nie do końca wierzy w swoje możliwości. W Weronie Vladimir poznaje chłopaków z Il Volo i ich menadżera. To on przekonuje Ignazio, Piero i Gianlucę, że Vladimir jest prawdziwym talentem operowym i że ma głos, o którym niewielu słyszało. Napięć i łzawych momentów w filmie nie brakuje, ale możemy być pewni, że główny bohater nie tylko spełni się wokalnie, ale miłość zatryumfuje, potwierdzając tym samym, że prawdziwe uczucie nie zna żadnych przeszkód.

 

 

 

Giuseppe Maggio – aktor grający głównego bohatera – nie ukrywa, że początkowo był uprzedzony do chłopaków z Il Volo. – To są międzynarodowe gwiazdy i sądziłem, że będą zachowywać się, jak gwiazdy. W rzeczywistości tak nie było, w tym sensie, że są bardzo miłymi i bardzo dostępnymi facetami, choć bardzo zajętymi wykonywaniem swojej pracy – stwierdza aktor dla portalu ilvoloflightcrw.com. Współpracę z Il Volo na planie dobrze wspominają także producenci „Un amore cosi grande”. – Można powiedzieć, że pierwsi zaangażowaliśmy Il Volo do filmu. Wokaliści nigdy wcześniej nie grali. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak świetnie dali radę. Oni również z nami wspaniale się bawili. To była świetna współpraca – komentują Michele Cali i Federica Andreoli, producenci filmu.

 

Premiera „Un amore cosi grande” przewidziana jest 12 września w Rzymie, a na ekrany pozostałych włoskich kin film ma wejść kilka dni później. Na razie nie wiadomo, czy produkcję zobaczymy także w Polsce. Ale pewne jest, że polska publiczność na żywo będzie mogła zobaczyć i posłuchać Il Volo jeszcze pod koniec tego roku! Koncert zaplanowany jest 8 grudnia w hali Atlas Arena w Łodzi. Bilety na wydarzenie można nabywać poprzez strony bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik w całym kraju. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.