8 listopada 2018

Już tylko miesiąc dzieli nas od koncertu włoskiego tria Il Volo w Polsce. Drugi występ zespołu w naszym kraju cieszy się wielkim zainteresowaniem. Wiadomo już, że na scenie Il Volo towarzyszyć będą polscy muzycy z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Czy wokaliści znowu rozpalą serca fanów, podobnie jak to było półtora roku temu w Warszawie? 

 

Il Volo wystąpi 8 grudnia i dla wielu miłośników tego pop-operowego tria w Polsce ten koncert z pewnością będzie przedświątecznym prezentem. Artystom, podobnie jak w ubiegłym roku na Torwarze, towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu.
– Cieszymy się niezmiernie, że nasi znakomici muzycy ponownie będą akompaniowali na scenie tak świetnym wokalistom. Jestem przekonany, że będzie to niezapomniany koncert. Polecam go każdemu, nie tylko osobom, które lubią klasykę. Już dzisiaj mogę powiedzieć, że orkiestrę poprowadzi Agnieszka Nagórka, dyrygentka współpracująca z naszym teatrem – mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu

 

 

To, jak w szczegółach będzie wyglądał koncert Il Volo w Łodzi, pozostaje na razie tajemnicą. Obecnie trio ma przerwę w koncertowaniu, występuje jedynie sporadycznie przy szczególnych okazjach, ostatnio – śpiewając hymn narodowy Włoch w obecności prezydenta kraju podczas Dnia Jedności Narodowej i Sił Zbrojnych w Trieście. Artyści rozpoczynają trasę dopiero koncertem w Polsce, 8 grudnia. Wiadomo natomiast, że polskie fankluby Il Volo znowu szykują akcje koncertowe i upominki dla wokalistów, podobnie jak to miało miejsce przed rokiem.

– Ułożenie flag w polskich i włoskich barwach, światełka w telefonach i odśpiewanie sto lat dla Piero, który kilka dni wcześniej obchodził urodziny, bardzo zaskoczyły wokalistów i wprawiły ich w dobry nastrój na pierwszym koncercie Il Volo w naszym kraju. Chłopaki, zadowoleni z przyjęcia przez polskich fanów, dziękowali im po polsku i obiecali, że za rok wrócą. I słowa dotrzymują! – komentuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje koncert Il Volo.

 

Drugi koncert pop-operowego tria w Polsce odbędzie 8 grudnia 2018 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety na wydarzenie można nabywać poprzez stronę www.prestigemjm.com.