9 września 2019

Obchodzące w tym roku 10-lecie działalności włoskie trio Il Volo za kilka dni przyjedzie do Gliwic na jedyny koncert w tym roku. Zabrzmią utwory z nowej płyty „Musica” oraz największe przeboje, które na pewno porwą publiczność. Zapowiada się wieczór pełen wzruszeń, ale tym razem w nieco lżejszej formule.

 

To będzie trzeci koncert Il Volo w Polsce. Pierwszy odbył się w warszawskim Torwarze dwa lata temu, a rok później – w Atlas Arenie w Łodzi. Występy obejrzało około 12 tysięcy osób. Wówczas prezentowane były utwory z krążka nagranego pamięci Trzem Tenorom „Notte magica”, Tym razem jednak zespół wystąpi z nieco lżejszym, bardziej popowym repertuarem, co nie znaczy, że wokaliści odejdą zupełnie od swoich najpopularniejszych piosenek z poprzedniej trasy. Nie zabraknie też największych hitów, w tym popisowego „Grande amore”. Z okazji 10-lecia istnienia zespołu, na początku roku wydana została płyta „Musica” i utwory z tego krążka zaprezentuje trio podczas koncertu na Śląsku, m.in. „A chi mi dice” oraz „Musica che resta”.

 

 

We włoskiej części trasy „Musica Tour” w lipcu Piero, Ignazio i Gianluca prezentowali się świetnie, a ich forma wokalna była wprost wyborna. Zwracali uwagę na to nie tylko fani, ale także obserwatorzy włoskiej sceny muzycznej. Wokaliści śpiewali również utwory solowe i jak zawsze mieli świetny kontakt z publicznością. Czy w Arenie Gliwice znowu usłyszymy zabawne „pani, paniowe” – jak zwracał się Ignazio Boschetto do polskiej publiczności podczas poprzednich koncertów? Jedno jest pewne: to będzie wydarzenie pełne emocji i wzruszeń. Wprawdzie występ  jest całkowicie siedzący, ale możemy być pewni, że publika poderwie się ze swoich krzeseł i śpiewać będzie razem ze swoimi idolami! O doskonałą atmosferę na widowni zadbają z pewnością także najbardziej zagorzali fani Il Volo, którzy już szykują zielono-biało-czerwoną akcję koncertową. Przy ladzie recepcyjnej prowadzona będzie sprzedaż gadżetów zespołu.

 

Trzeci występ Il Volo w Polsce odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 września w Arenie Gliwice. Bramy do hali zostaną otwarte o godzinie 18:15, a sam koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Bilety są jeszcze w sprzedaży. Można je kupić za pośrednictwem www.prestigemjm.com. Na koncert w Arenie Gliwice zaprasza Miasto Gliwice.