22 października 2021

Najnowszy album zawiera najpiękniejsze kompozycje Ennio Morricone, specjalnie zaaranżowane dla włoskiego tria. Do niektórych utworów napisano nawet teksty! Krążek „Il Volo sings Morricone” do sprzedaży trafi 5 listopada, a w sieci pojawił się właśnie utwór z filmu „The Ecstasy of gold”. Na żywo włoski zespół zobaczymy w lipcu przyszłego roku.

 


Mijają dwa lata, odkąd Il Volo wydało ostatnią płytę z repertuarem popowym i pięć – od bestsellerowego krążka poświęconego Trzem Tenorom. Teraz trio powraca do nieco poważniejszych tonów. 5 listopada ukaże się płyta z najpiękniejszymi tematami filmowymi włoskiego kompozytora. Na albumie znajdą się m.in. utwory z „Misji”, „Cinema Paradiso” czy spaghetti westernów. Album dostępny jest już w przedsprzedaży pod tym linkiem: https://ILVOLO.lnk.to/IlVoloSingsMorricone.

 

Do sieci trafił już najnowszy utwór Il Volo „The Ecstasy of Gold” z filmu „The Good The Bad and The Ugly”

 

 

Piero Barone, Ignazio Boschetto i Gianluca Ginoble wiele razy mówili o wielkim szacunku, jakim darzą dokonania muzyczne Ennio Morricone, więc oczywiste było, że zadedykują część swojej kariery wielkiemu rodakowi. Krążek „Il Volo sings Morricone” zapowiadano od dawna, a jego pierwszym zwiastunem były informacje o przygotowywanym koncercie pamięci włoskiego twórcy. Wydarzenie z udziałem Il Volo i Andrei Morricone – syna zmarłego kompozytora – w roli dyrygenta, odbyło się 5 czerwca w Veronie i okazało się wielkim sukcesem. Występ emitowany na żywo przez RAI 1 osiągnął rekordową widownię 4,7 mln odbiorców. W ślad za koncertem, ukaże się niebawem album, nad którym wokaliści z Il Volo pracowali przez wiele miesięcy przy całkowitym wsparciu rodziny kompozytora.

 

Płyta składa się z czternastu utworów, które nawiązują do legendarnych melodii utrwalonych w pamięci kilku pokoleń. Cztery z nich Il Volo nagrało z udziałem gości specjalnych: HAUSEREM – czyli charyzmatycznym wiolonczelistą z duetu 2Cellos, awangardowym skrzypkiem Davidem Garretem, flecistą Andreą Griminellim, występującym często z Andreą Bocellim oraz Chrisem Bottim – genialnym trębaczem jazzowym. Wszystkich wykonawców, którzy zostali zaproszeni do nagrania płyt Il Volo, polska publiczność miała już okazję poznać na koncertach organizowanych przez Prestige MJM. W nagraniu muzykom towarzyszyła Roma Sinfonietta Orchestra, którą poprowadził Marcello Rota – ten sam, który dyrygował orkiestrą podczas pierwszego koncertu Il Volo w Polsce, przed czterema laty w Warszawie.

 

Polscy fani Il Volo będą mieli okazję posłuchać tria w przyszłym roku. Koncert, na którym z pewnością przedstawione zostaną także utwory z najnowszej płyty, odbędzie się 9 lipca 2022 roku w Atlas Arenie. Bilety na to wydarzenie dostępne są na www.biletserwis.pl.

 

Lista utworów: 

 

1.         Ecstasy of Gold – from The Good The Bad and The Ugly
2.         Your love – from “Once Upon A Time In The West’
3.         Nella Fantasia – from “The Mission” feat. Andrea Griminelli
4.         Metti una sera a cena – from  “Metti una sera a cena”
5.         Se – from “Cinema Paradiso” feat. HAUSER
6.         La Califfa – from “La Califfa”  feat. David Garrett
7.         Conradiana – from “Nostromo”
8.         E più ti penso – from “Once Upon A Time In America” / “Malèna”
9.         Se telefonando
10.       Come sail away feat. Chris Botti
11.       Would he even know me now? – from “Cinema Paradiso”
12.       Amalia por amor
13.       Here's to you – from “Sacco & Vanzetti”
14.       I colori dell'amore