Il Volo wystąpi z Orkiestrą Teatru Muzycznego w Poznaniu!

30 maja 2017

Znakomici muzycy Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu towarzyszyć będą włoskiemu triu pop-operowemu Il Volo podczas warszawskiego koncertu 26 czerwca. Zapowiada się niezapomniany wieczór z największymi przebojami klasycznymi. Koncert w hali Torwar organizuje agencja Prestige MJM.

 

Na koncertach Il Volo, śpiewakom zawsze towarzyszy orkiestra – grająca na żywo. Nie inaczej stanie się podczas warszawskiego występu. Trójce przystojnych Włochów akompaniować będzie Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. To zresztą nie pierwsze wydarzenie organizowane przez agencję Prestige MJM, w którym poznańscy muzycy wezmą udział. Wcześniej Prestige MJM i Orkiestra Teatru Muzycznego współpracowały m.in. przy organizacji widowiska świątecznego pt. „Wigilijna Tytka” w poznańskiej Farze z udziałem gwiazd polskich scen.
– Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu to zespół złożony z absolwentów najlepszych polskich akademii muzycznych. Zespół wykonuje niezwykle zróżnicowany repertuar – od spektakli dziecięcych, poprzez klasyczne operetki, fragmenty oper, aż po nowoczesne i pełne rozmachu musicale – zbierając znakomite recenzje – mówi Piotr Deptuch, dyrygent i dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Poznaniu. 

 

foto: FOTOBUENO


Z kolei Jakub Panek w „Gazecie Wyborczej” sprzed dwóch lat tak recenzował poczynania poznańskich muzyków, tuż po premierze Evity:
– Brawa należą się orkiestrze pod dyrekcją Piotra Deptucha. Idąc w tę stronę, nie tylko dogonicie najlepsze polskie teatry, ale wkroczycie na światowe salony – czytamy w internetowym wydaniu „Gazety Wyborczej” z 7 października 2015 roku.
Do najważniejszych osiągnięć Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu należą m.in.: światowa premiera Jerusalem Concerto Angelo Gilardino z udziałem Avi Avitala i Łukasza Kuropaczewskiego (2014), polskie prapremiery musicali Zakonnica w przebraniu (2016) oraz Opowieści zimowe (2016), superprodukcja Jesus Christ Superstar na INEA Stadionie w Poznaniu (2016) oraz koncerty dla TVP 2 z udziałem Placido Domingo Tu się zaczęła Polska (2014).
Orkiestra brała także udział w nagraniach płytowych. W swoim dorobku ma pierwsze w historii nagranie live spektaklu Jekyll &Hyde w języku polskim, a także takie tytuły, jak: Opowieści zimowe, Nie ma jak lata 20., lata 30., Operetkowa lista przebojów, Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi.

 

 

Zespół występował w najbardziej znanych i prestiżowych salach koncertowych w Polsce. W 2017 roku planowane są spektakle plenerowe z udziałem Orkiestry, które odbędą się m.in. w Ostrowie Wielkopolskim, Kołobrzegu i Poznaniu.
– Myślę, że warszawski występ trio Il Volo i Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu będzie bardzo ciekawy. Placido Domingo, którego koncert wspólnie z agencją Prestige MJM przed laty organizowaliśmy, bardzo mocno rekomenduje tę trójkę młodych włoskich śpiewaków. Czy mają oni szansę stać się wkrótce następcami wielkich Trzech Tenorów? Sprawdzimy to wspólnie! Będzie więc dla nas przyjemnością wystąpić i zagrać przeboje z pamiętnego koncertu z Term Karakalli w Rzymie, które również usłyszymy na Torwarze – mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Do warszawskiego koncertu włoskiego trio Il Volo pozostał niespełna miesiąc. Kto jeszcze nie ma biletu, a chciałby wziąć udział w wydarzeniu, musi się spieszyć, ponieważ w sprzedaży pozostały już ostatnie wejściówki. Można je kupić poprzez strony www.bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl, jak również w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. 

 

foto: FOTOBUENO

 

Galeria