“Il Volo sings Morricone” to największa produkcja w karierze tria!

5 listopada 2021

Zespół Il Volo z jego najnowszą płytą dokłada swoją cegiełkę do wielkiego, artystycznego, włoskiego dziedzictwa! Młodzi wokaliści zmierzyli się z legendą Ennio Morricone, nadając jego melodiom nowe życie i pokazując swojemu pokoleniu potęgę muzyki Maestro. Płyta “Il Volo sings Morricone” właśnie 5 listopada ma swoją premierę!

 

 

Il Volo to fenomen, który od ponad dziesięciu lat podbija świat swoją oryginalną, młodzieńczą interpretacją włoskiej muzyki bel canto. Młodzi wokaliści kradną serca swoich fanów także tym, iż nawet po tylu latach prężnej, ogólnoświatowej kariery pozostali takimi samymi, serdecznymi chłopakami z włoskich prowincji. Cały czas wierni swoim ideałom kochają swój kraj, kochają jego dziedzictwo artystyczne i przede wszystkim kochają śpiewać. Właśnie z tej miłości zrodził się najnowszy album Il Volo.

 

W naszym hołdzie dla Ennio Morricone chcemy poprzez muzykę pokazać piękno włoskiej kultury. (…) Ennio Morricone, włoscy reżyserzy, dla których komponował czy trzykrotny laureat Oscarów Vittorio Storaro, z którym mieliśmy przyjemność współpracować przy tym projekcie – to wszystko wielkie postaci, które przyniosły chwałę Włochom na całym świecie. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do tego włoskiego dziedzictwa i promować je także wśród młodszego pokolenia, które być może nigdy nie miało okazji, by posłuchać ponadczasowych melodii Maestra – mówi jeden z wokalistów Il Volo Gianluca Ginoble podczas konferencji prasowej dotyczącej premiery płyty, która odbyła się 2 listopada w Rzymie. 

 

Wydaje się, że nikt inny nie byłby w stanie lepiej zaprezentować poruszających kompozycji Ennio Morricone niż zespół, który ma niepowtarzalny talent do eksponowania potęgi melodii. Chłopaki z Il Volo sami przyznają, że wypracowanie tej właśnie zdolności jest ich największym sukcesem.

 

 

Nasz największy sukces tkwi w muzyce, którą śpiewamy. Udało nam się oczarować fanów potęgą włoskiej muzyki i potęgą melodii. Śpiewamy po włosku i wiele osób nie rozumie naszych tekstów. Mimo to potęga samej melodii potrafiła rozkochać w sobie słuchaczy na całym świecie! – opowiada o sukcesie zespołu jeden z wokalistów Il Volo Piero Barone.

 

Młodzi wokaliści przy okazji projektu “Il Volo sings Morricone” podkreślali także, że obok eksponowania pięknych melodii zmierzyli się z jeszcze jedną bardzo delikatną kwestią. Chodziło o zachowanie kompromisu pomiędzy ich muzycznym stylem i autentycznością, a jak najdokładniejszym odzwierciedleniem kompozycji Maestra tak, by uszanować jego dziedzictwo.

 

Dlatego zespół Il Volo pracował nad swoją płytą przez cały rok. W tym czasie wokaliści nie tylko intensywnie słuchali kompozycji Maestra, ale i starali się jak najlepiej poznać osobę Ennio Morricone – to, jakim był człowiekiem i artystą. Tutaj z pomocą przyszła rodzina Maestra – w szczególności jego syn Andrea. To on napisał (po raz pierwszy w historii!) tekst do kultowej kompozycji “The Ecstasy of Gold”, którą Il Volo śpiewa na swoim albumie. Z takim błogosławieństwem od rodu Morricone cały projekt stał się tym bardziej reprezentatywny dla twórczości Maestra.

 

Ennio Morricone to postać ważna dla zespołu Il Volo nie tylko ze względu na podziw, jakim darzą jego twórczość. Maestro był dla nich dużym wsparciem, kiedy zaczynali swoją karierę w wieku zaledwie kilkunastu lat! Wokaliści nagrywali wtedy pierwszy album w studiu, którego Morricone był założycielem. Trójka Włochów do dziś wspomina, jak wielkim wydarzeniem było dla nich choćby mijanie się z Maestro na korytarzu. Wkrótce przypadkowe spotkania zamieniły się w słowa wsparcia, które Ennio Morricone skierował do młodych muzyków, a w końcu we wspólny występ w 2011 roku, który był spełnieniem marzeń Il Volo.

 

W 10 lat po tym wydarzeniu i rok od śmierci Maestro zespół Il Volo zapragnął wrócić do jego kompozycji i stworzył album, będący największą produkcją w ich karierze. Przy samym nagrywaniu płyty brało udział aż 120 osób, w tym cała orkiestra i chór! Innowacyjne aranżacje muzycznych klasyków powstały dzięki producentom współpracującym z największymi gwiazdami m.in. Andreą Bocellim, Michaelem Buble czy Barbrą Streisand. Fantastyczne wizualizacje związane z projektem to znowu dzieło specjalistów takich jak m.in. trzykrotny laureat Oscarów Vittorio Storaro. Dodatkowo “Il Volo sings Morricone” obfituje w fantastyczne kolaboracje m.in. z uwielbianym wiolonczelistą HAUSEREM, awangardowym skrzypkiem Davidem Garrettem czy ze znanym trębaczem Chrisem Botti.

 

Premiera albumu “Il Volo sings Morricone” już 5 listopada 2021 roku!

 

Włoskie trio będzie można zobaczyć na żywo 9 sierpnia 2022 roku w Atlas Arenie w Łodzi!
Bilety dostępne na: https://biletserwis.pl/. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.