5 września 2018

To informacja dla wszystkich fanów Il Volo! Już wiadomo, że przypadające w przyszłym roku 10-lecie istnienia, trio uczci wydaniem nowego albumu! Będzie to czwarty studyjny krążek włoskiego zespołu pop-operowego. Zanim nowa płyta ujrzy światło dzienne, warto posłuchać zespołu na żywo. Taka okazja będzie jeszcze w tym roku, bowiem Il Volo wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie. Może usłyszymy nowe piosenki?

 

Aż trudno uwierzyć, że Piero, Ignacio i Gianluca w przyszłym roku będą obchodzić 10-lecie swojej pracy artystycznej. Mając 14, 15 i 16 lat spotkali się w drugiej edycji włoskiego programu typu talent show – Ti lascio una canzone. Każdy z nich zrobił ogromne wrażenie na jurorach, to też postanowiono, że wystąpią także razem. Po zakończeniu programu myśl o tym, aby połączyć na stałe trzy głosy przeszła w czyn i tym samym powstało Il Volo. Zespół pod swoje skrzydła wziął Michele Torpedine, liczący się w branży producent muzyczny. Pierwsza płyta, z takimi szlagierami jak 'O Sole Mio, Un Amore Cosi Gradne czy E Piu' Ti Penso, ukazała się już w 2010 roku, a kolejne dwie zawierały piosenki popowe śpiewane na trzy głosy w klasycznym stylu po włosku, angielsku i hiszpańsku. Na swoim koncie Włosi mają także album świąteczny, kompilacyjny i epkę z wielkim hitem Grande Amore wylansowanym na Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo w 2015 roku.  Do nagrania ostatniego krążka – koncertowego, pt. „Notte Magica”, Il Volo zaprosiło Placido Domingo, a całość poświęcona była niezapomnianym Trzem Tenorom i tak, jak oni przed laty – trio zaśpiewało niezapomniane arie i pieśni operowe z udziałem klasycznej orkiestry.

 

 

Po tak świetnych i zróżnicowanych albumach, już wiadomo, że Il Volo rozpoczyna prace nad swoim kolejnym, tym razem studyjnym krążkiem! Materiał zostanie wydany w przyszłym roku i będzie jubileuszowym prezentem nie tylko dla nich samych, ale przede wszystkim dla fanów. Jakie utwory znajdą się na nowej płycie? Czy piosenka Noche sin dia z udziałem kubańskiego zespołu Gente de Zona, która podbiła szturmem serca fanów, jest zwiastunem albumu w rytmach latino? Na ten temat zespół na razie milczy. Ale jeśli tak jest w istocie, to będzie dość znaczne oddalenie się ostatniej płyty „Notte Magica”.

 

Przy powstawaniu nowego krążka Il Volo zaprosiło do współpracy producenta Michele Canovę, który odpowiada za kształt wydawnictw wielu znanych włoskich gwiazd piosenki, m.in. Erosa Ramazzottiego, Giorgii czy Tiziano Ferro. W oczekiwaniu na efekt wspólnej pracy, koniecznie trzeba wybrać się na koncert Il Volo, który jeszcze tego roku odbędzie się w Polsce! Po tym, jak trio zrobiło furorę na Torwarze przed rokiem, jest pewne, że sukces ten będzie powtórzony i zespół znowu skradnie serca polskiej publiczności, a zwłaszcza jej żeńskiej części. Koncert odbędzie się 8 grudnia. Bilety można nabywać poprzez strony bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl,a także w sieci salonów Empik w całym kraju. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM.