Il Volo: Noche Sin Día – sześć milionów odsłon w dwa miesiące!

14 sierpnia 2018

Dwa miesiące, ponad sześć milionów wyświetleń, sześć tysięcy pochlebnych komentarzy, porywająca melodia i …wielkie pytanie o dalszy kierunek twórczości Il Volo! Uwielbiani młodzi tenorzy zaśpiewają w Polsce jeszcze w tym roku: 8 grudnia w Atlas Arenie w Łodzi!
 

Zaledwie dwa miesiące od publikacji najnowszego utworu Il Volo – Noche Sin Día, utwór został odtworzony na kanale YouTube.com ponad sześć milionów razy! Fakt, że włoskie trio pop operowe składające się z Piera Barone, Ignazia Boschetto i Gianluci Ginoble bije rekordy popularności nie jest niczym nowym. Zdecydowanie jednak, jest nowością ich najnowszy kawałek. Różnorodność zainteresowań i możliwości głosowe panów pokazały, że młodzi  śpiewacy odnajdują się nie tylko w operowym repertuarze, ale także… w gorących latynoskich klimatach! Najnowszy utwór, który w żaden sposób nie przypomina standardowej playlisty Il Volo podbija serca nawet najbardziej wymagających muzycznych koneserów. Już pierwsze sekundy Noche Sin Día wprawiają słuchacza we frywolną, letnią atmosferę i zachęcają do tanecznych ruchów! Nie trzeba wiele, by dać się porwać atmosferze i w chwilę przeistoczyć się w gwiazdę flamenco! Nie powinno więc dziwić, że utwór w zawrotnym tempie zdobył ponad sześć milionów odsłon i sześć tysięcy pochlebnych komentarzy, a ich liczba wciąż rośnie!
 

Gente de Zona, występujące ze słynnym trio w Noche Sin Día jest kubańską grupą reggae, która również bije rekordy popularności w świecie muzyki! Dla przykładu, kawałek La Gozadera ma na YouTube.com ponad…miliard wyświetleń! Połączenie tak egzotycznych i latynoskich charakterów zdecydowanie musiało odnieść sukces! Il Volo pokazało się publiczności w znacznie lżejszej, nowoczesnej i letniej wersji – strzał w dziesiątkę w okresie wakacyjnym!
 

 

 

Ci którzy obawiają się, w którą stronę muzyczną podążą Panowie – pop operową klasykę, czy latynowskie rytmy, mogą spokojnie odetchnąć.
 

To, że możemy występować poza granicami Włoch, to po części sprawa naszego repertuaru. Ludzie kochają klasyczne, włoskie przeboje oraz operę. Naszym celem jest pokazanie tego całemu światu. Dzięki tej muzyce, możemy to robić – powiedział Piero Barone w wywiadzie dla JazzSoul.pl
 

Młodzi tenorzy nie odeszli od tematu opery, a ich najnowszy utwór jest po prostu udanym eksperymentem w ich muzycznej karierze. Panowie zdecydowanie trzymają głowę na karku i wiedzą skąd wzięła się ich popularność i za co uwielbiają ich miliony fanów.
 

Oczywiście, wsparcie fanów jest dla nas bardzo ważne. Jeśli przyjeżdżamy promować album do Polski, Stanów Zjednoczonych czy Niemiec, robimy to tylko dzięki nim. Oni kupują nasze płyty i chodzą na nasze koncerty. Dzięki nim istniejemy. – komentuje Ignazio Boschetto w rozmowie z JazzSoul.pl.
 

Trzeba jednak przyznać, że fanom może być trudno wyobrazić sobie eleganckich Włochów w tak tanecznym, luzackim wydaniu. Co więc sprowadziło młodych śpiewaków w kręgi gorących latynoskich brzmień?
 

Dorastaliśmy jednak, słuchając klasycznych głosów, takich jak Pavarotti, Domingo czy Bocelli i innych najbardziej popularnych włoskich wokalistów, którzy śpiewali ten rodzaj muzyki. Ale jesteśmy młodzi, więc poza tym słuchamy też popu. Lubię takich wykonawców, jak np. Justin Timberlake, Bruno Mars czy Michael Buble. To, że śpiewamy operę nie oznacza, że nie słuchamy i nie wykonujemy innych gatunków muzycznych. – podsumowuje Gianluca Ginoble.
 

Il Volo, najbardziej znane ze swoich klasycznych brzmień z pewnością nie zawiedzie swoich fanów na tegorocznym koncercie w Polsce. Jak poradzą sobie z tanecznym repertuarem w garniturach? Warto sprawdzić samemu! Panowie pojawią się na koncercie w Polsce już za kilka miesięcy – 8 grudnia na łódzkiej Atlas Arenie. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez strony: bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.