16 maja 2023

Prezentujemy wykaz najbardziej istotnych informacji praktyczno-organizacyjnych związanych z koncertem Il Volo, który odbędzie się 27 maja 2023 roku w hali TAURON Arena Kraków.

 

 

Rozpiska godzinowa:
18:30 – Otwarcie bram
20:00 – Początek wydarzenia:
występ Joanny Jakubas
występ Il VOLO

 

Wejścia
Czynne będą wejścia nr 1 i nr 2. Osoby posiadające zaproszenia VIP i na loże będą wchodzić wejściem VIP, w pobliżu wejścia nr 2.

 

Lokalizacja
Hala TAURON Arena Kraków znajduje się w odległości czterech kilometrów od Rynku Głównego w Krakowie. Jest położona przy ul. Stanisława Lema, która łączy Al. Pokoju z ul. Mogilską i Al. Jana Pawła II na terenie Dzielnicy XIV Czyżyny.

 

Parking przy hali
Uczestnicy koncertu mogą skorzystać z dużego parkingu dysponującego ośmiuset miejscami postojowymi w wielopoziomowym garażu podziemnym. Wjazd wyłącznie od ulicy Lema. Parking dla samochodów osobowych: płatny przez internet oraz przy wjeździe – 40 zł.

 

Link do zakupu biletu parkingowego:
https://sklep.arenakrakow.pl/index.php/repertoire.html?id=120

 

Dojazd komunikacją miejską:
Tramwaje:
przystanek od strony Al. Pokoju: TAURON Arena Kraków Al. Pokoju,
przystanek od strony ul. Mogilskiej/Al. Jana Pawła II: TAURON Arena Kraków Wieczysta,
Autobusy:
przystanek od strony Al. Pokoju: TAURON Arena Kraków Al. Pokoju,
przystanek od strony ul. Mogilskiej/Al. Jana Pawła II: TAURON Arena Kraków Wieczysta,
przystanek pod samą areną: TAURON Arena Kraków.
Więcej informacji na stronie: http://www.tauronarenakrakow.pl/jak-dojechac/.
Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej: www.mpk.krakow.pl oraz o możliwych utrudnieniach w ruchu: www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.


Zakup biletów w dniu koncertu
W dniu koncertu będzie można kupić bilety w kasie przy wejściu nr 1. Kasa czynna będzie od godziny 18:30. Jednocześnie sprzedaż wejściówek prowadzona będzie także na stronie internetowej Bilet Serwis – www.biletserwis.pl.

 

Zakup płyt
Przed koncertem oraz tuż po jego zakończeniu będzie można kupić płyty Il Volo. Stoisko zostanie zlokalizowane naprzeciwko wejścia nr 1.

 

Osoby niepełnosprawne
Hala TAURON Arena Kraków jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt posiada dwie pochylnie dla niepełnosprawnych: od strony ulicy Lema i od Parku Lotników. Na poziomie A, przed halą główną, znajdują się miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Z kolei na poziomie A w hali głównej TAURON Arena Kraków znajduje się 26 miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz 26 miejsc dla ich opiekunów. Obiekt wyposażony jest także w windy. Miejsca dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim znajdują się w sektorach A4-A7.

 

Gastronomia na koncercie
W przestrzeni hali TAURON Arena Kraków znajdują się punkty gastronomiczne, oferujące sprzedaż napojów bezalkoholowych, piwa niskoprocentowego, ciepłych oraz zimnych przekąsek. Dodatkowo będzie funkcjonować kawiarnia w Małej Hali. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. W kawiarni dostępne są również toalety. Dodatkowo na poziomie B zlokalizowana jest ogólnodostępna restauracja.

 

Szatnia
Otwarcie szatni będzie uzależnione od pogody. W razie jej uruchomienia – prosimy o niepozostawianie żadnych cennych oraz wartościowych rzeczy w szatni, ponieważ organizator nie będzie brał za nie odpowiedzialności. Przekazanie rzeczy do depozytu nie będzie możliwe.

 

Palenie papierosów na koncercie
Palenie papierosów na terenie koncertu będzie dopuszczalne wyłącznie w wyznaczonych palarniach. Poza wskazanym obszarem palenie papierosów będzie zabronione.

 

Czego nie można wnosić na koncert?
Do hali nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video. Zabrania się także zabierania ze sobą wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, święcących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks), a także innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.

 

Aparaty fotograficzne
Zabrania się wnoszenia wszystkich aparatów fotograficznych, sprzętu rejestrującego audio-video oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego (m.in. tabletów oraz kamerek Go-Pro), który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia. Zabrania się wnoszenia również profesjonalnego sprzętu fotograficznego. W przypadku nierespektowania zasad, management artysty zastrzega sobie prawo do skonfiskowania wyżej wymienionych przedmiotów. Można wnosić jedynie telefony komórkowe oraz małych gabarytów powerbanki.

 

Punkty medyczne
Podczas koncertu w TAURON Arenie Kraków czynny będzie jeden stacjonarny punkt medyczny na płycie oraz kilka mobilnych.

 

Bankomaty
W hali TAURON Arena Kraków znajduje się bankomat przy wejściu na sektor A20.