8 maja 2019

Włoskie trio Il Volo nagrywa teledyski, przygotowuje się do japońskiej trasy, a w przerwach… bierze udział w programie rozrywkowym włoskiej edycji „Tańca z gwiazdami”. I oczywiście wokaliści czarują wyczuciem rytmu, zgraniem oraz poczuciem humoru! Tego wszystkiego na pewno nie zabraknie również 14 września na koncercie Il Volo w Arenie Gliwice.

 

Trio Il Volo zapraszane jest do uświetnienia swoją obecnością, a najczęściej śpiewem, różnych programów rozrywkowych. Byli gośćmi amerykańskiej telewizji śniadaniowej „Home and Family”, w której opowiadali o włoskiej kuchni. Przepytani zostali przez włoskiego rapera Jake La Furia na pokładzie Fiata 500X w europejskiej wersji słynnego Carpool Karaoke Italia. Najbardziej jednak polubili… taniec! Oczywiście poza wokalną działalnością sceniczną!

 

W programie „Ballando con le stelle”, czyli włoskim odpowiedniku „Tańca z gwiazdami”, Piero, Ignazio i Gianluca z Il Volo wzięli udział nie pierwszy raz. I to nie tylko zaśpiewali – jako gość specjalny – swój utwór „A chi mi dice” z najnowszej płyty „Musica”, ale także zatańczyli! Parę dni temu w sobotni wieczór zaprezentowali gorące tango! Ballerini per una notte, czyli tancerze na jedną noc okazali się bardzo pojętnymi uczniami swoich zawodowych partnerek. W programie przedstawili układ do piosenki „Grande Amore”, które zostało  przearanżowane właśnie w stylu tanga. Każdy z wokalistów miał małą partię solową, zaprezentował podnoszenia i wszystkie charakterystyczne dla tego tańca kroki. Nie zabrakło też humorystycznego akcentu podczas zakończenia tanecznych popisów, kiedy Piero i Gianluca kłaniali się już po występie, a Ignazio wciąż w zastygłej pozie ani myślał się ruszyć. Oczywiście rozbawił tym publiczność. Cała piątka jurorów włoskiego „Tańca z gwiazdami” nie kryła zachwytów i przyznała trójce po 10 punktów. 

 

 

Trio Il Volo uwielbia tańczyć! Na koncertach najbardziej roztańczony jest chyba Ignazio, ale cała trójka nie stroni od wywijasów na scenie, co widać na licznych filmikach dostępnych na Youtube. Żartują, śmieją się sami z siebie i bawią doskonałym poczuciem humoru i dystansem. Nie da się ukryć, że scena jest ich życiem!

 

 

Il Volo nie zwalnia tempa. Trio przygotowuje nowe teledyski, a 13 maja rozpoczyna trasę po Japonii, gdzie zaśpiewa sześć koncertów, by w czerwcu i resztę wakacji spędzić na występach we Włoszech. Pod koniec lata trafią również do Polski. Zaśpiewają? Zatańczą? Przyjadą do Areny Gliwice, aby zaśpiewać! Jedyny koncert w naszym kraju zaplanowano 14 września. Bilety można kupować za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com. Na koncert zaprasza Miasto Gliwice.