Il Divo zachwyciło Meksyk, wkrótce przyjadą do Poznania!

30 maja 2018

Znane piosenki o miłości w aranżacjach kwartetu Il Divo urzekły meksykańską publiczność. Szczelnie wypełnione hale i pełne zachwytów komentarze fanów świadczą o tym, że za oceanem zespół ma wielu fanów. Ale nie brakuje ich także w Polsce! Utwory z nowej płyty zespołu zaprezentowane zostaną także podczas wielkiego koncertu na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, już w czerwcu. Wydarzenie uświetni obchody 1050-lecia biskupstwa poznańskiego.

 

Sześć koncertów w Meksyku – Mexico City, Monterrey, Guadalajara, Merida, Ensenada i Puebla  – w kwietniu i maju dało Il Divo potężną dawkę energii, o czym jej członkowie nie omieszkali powiadomić swoich fanów na profilach społecznościowych. Publiczność, zwłaszcza jej żeńska część, nie szczędziła zachwytów kwartetowi. I oczywiście nie miała na myśli jedynie kunsztu wokalnego… Zespół zrobił prawdziwą frajdę swoim najgorętszym fanom i wypuścił do sprzedaży bilety na spotkania meet&greet. Dla wielu z nich te chwile spędzone z Carlosem, Ursem, Sebastienem i Davidem okazały się spełnieniem marzeń oraz „jednym z najbardziej cudownych momentów dnia”, jak napisała jedna z internautek pod postem na FB Il Divo.


Cała czwórka podekscytowana jest także nowym albumem Timeless, którego sprzedaż przełożono na sierpień. Ukazał się już jednak pierwszy singiel promujący to wydawnictwo. To piosenka „Hola” – hiszpańskojęzyczna aranżacja hitu Adele „Hello”. Tutaj, zamiast jednego, potężnego głosu brytyjskiej wokalistki mamy cztery, świetnie współbrzmiące ze sobą wokale… Co Tego koniecznie trzeba posłuchać!

 

 

Swoją premierę krążek miał 11 maja, ale już wcześniej można było usłyszeć ten utwór na koncertach w Meksyku, czy nawet w tamtejszej telewizji, gdzie wokaliści wystąpili jako goście kanału Tu Casa Tv.

 

Podczas meksykańskich koncertów, którymi kwartet zainaugurował swój jubileusz 15-lecia powstania, publiczność usłyszała zarówno utwory, pochodzące z ostatniej płyty, jak również z poprzednich krążków. Przewiduje się, że do końca 2018 roku grupa wystąpi w USA, Chinach, Rosji, Japonii, Australii, Europie i Ameryce Łacińskiej oraz w Południowej Afryce, a więc właściwie wszędzie! A co usłyszymy w Polsce, podczas wielkiego plenerowego koncertu z okazji 1050-lecia powstania diecezji poznańskiej na Ostrowie Tumskim w Poznaniu? Koncert podzielony zostanie na dwie części, a w repertuarze znajdą się nowe aranżacje znanych przebojów, wykonywanych m.in. przez Adele, Richarda Marxa, Robbiego Wiliamsa, Elvisa Presleya, Nat King Cole'a, Whitney Houston, Luisa Armstronga i innych. Te wszystkie utwory znalazły się właśnie na ostatniej płycie, która dopiero trafi do sprzedaży. Ale nie tylko: poznańska publiczność wysłucha także utworów ze starszych płyt: „Quien sera”, „Granada”, „Somewehere”, „My way”. Szykuje się zatem niezapomniany występ!

 

Koncert Il Divo odbędzie się 22 czerwca na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Występ uświetni obchody 1050-lecia biskupstwa poznańskiego. Biletów na miejsca siedzące już nie ma, a bezpłatne wejściówki także zostały rozdane.