Il Divo – wspaniały świat melodii i urzekających głosów

27 czerwca 2019

Po niespełna siedmiu latach od pierwszego polskiego koncertu, kwartet Il Divo powraca do Łodzi w roli gwiazdy. „Wspaniały, inny świat melodii i urzekających głosów” – piszą polscy fani zespołu i już nie mogą się doczekać jego przyjazdu do Polski. Koncert Il Divo odbędzie się już 20 lipca w łódzkiej Atlas Arenie.

 

Pierwszy polski koncert Il Divo odbył się w Łodzi w września 2012 roku. Wokaliści nie byli jeszcze tak rozpoznawalni w naszym kraju jak teraz. Ale tamten występ przysporzył im wierne grono fanów. Do tego stopnia stali się ulubieńcami Polaków, że wydany przez nich album „Greatest Hits” został u nas najpopularniejszą płytą 2013 roku, wyprzedzając m.in. tak uznany zespół jak Depeche Mode.
Obecnie Il Divo promuje swój siódmy studyjny album „Timeless”, będący ukoronowaniem ich 15-letniej kariery. Znalazły się na niej ponadczasowe piosenki o miłości z repertuaru m.in. Adele, Elvisa Presleya, Richarda Marxa, Robbiego Wiliamsa czy Johna Legenda. Ten repertuar w kwietniu i maju Il Divo zaprezentowało na koncertach w Ameryce Południowej. Po miesiącu odpoczynku, Carlos Marin, Urs Toni Büchler, Sébastien Izambard i David Miller 15 czerwca powrócili na kolejną część trasy koncertowej, tym razem obejmującą Europę. I przyjadą również do Polski.

 

Koncert w Łodzi w 2012 roku


Na inaugurację kolejnego etapu koncertowego, kwartet wybrał kurort Adeje na hiszpańskiej wyspie Teneryfa. Scena usytuowana została na polu golfowym i pięknie wpisywała się w zróżnicowany krajobraz miasta – na tle wzniesień i lazurowej wody Atlantyku. Carlos Marin pisał na swoim profilu na FB, iż koncert w Adeje był niezapomnianym wieczorem. Na dowód tego udostępnił zdjęcie zrobione z lotu ptaka, obejmujące publiczność i pięknie oświetloną scenę. Jak się można domyślić, koncert zrobił ogromne wrażenie także na publiczności, która w komplecie stawiła się, by posłuchać międzynarodowego kwartetu. Oto zaledwie część komentarzy z pierwszego europejskiego koncertu:  „Jak zawsze sukces”,  „Co za głosy!”, „Byliście boscy” , „Wspaniale się prezentowaliście, to był kolejny wasz sukces”, „Dziękuję wam, niezapomniany koncert”,  „Jesteście unikalni i najlepsi”, „Gratulacje, zasłużyliście na całusa!”.

 

Z Teneryfy Il Divo udało się do Wielkiej Brytanii. Zespół ma już za sobą udane koncerty w Dublinie, Brighton, Glasgow i Newcastle. Przed nim jeszcze występy w Liverpoolu, Cardiff, Birmingham, Nottingham i Londynie. Brytyjski tour zakończy się 3 lipca w Sheffield koncertem w tamtejszym zabytkowym ratuszu. Dwa dni później kwartet uda się do Hiszpanii. Zaplanowano tam pięć występów, w: Corunii, Ubedzie, Barcelonie, Murcii i Maladze. Na jeden koncert wokaliści skoczą do portugalskiej Lizbony i dwukrotnie zaprezentują się na Cyprze. Stamtąd przyjadą do Polski, gdzie ich fani już nie mogą się wprost doczekać koncertu. Mając w pamięci zeszłoroczny występ na Ostrowie Tumskim w Poznaniu wiele osób wie, czego można się spodziewać. Z pewnością zaśpiewają piosenki z ostatniej płyty, będą także solowe popisy i kilka starszych utworów. Jedno jest pewne: ten wieczór pozostanie niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich miłośników pięknych głosów i znanych piosenek w wykonaniu czterech przystojnych mężczyzn! Atrakcji nie zabraknie.

 

Koncert Il Divo odbędzie się 20 lipca w Atlas Arenie w Łodzi. Bilety można nabywać za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com

Galeria