28 maja 2012

Zespół Il Divo wystąpi w tym roku w trakcie BBC Proms Festival. To największy festiwal muzyki klasycznej na całym świecie. Czwórka wokalistów zaplanowała koncert na 8 września, a więc trzy dni przed wizytą w Polsce.

BBC Proms Festival odbywa się na ogół w Royal Albert Hall, a więc w sali koncertowej w Londynie poświęconej mężowi królowej Wiktorii, księciu Albertowi. Il Divo wystąpi jednak w londyńskim Hyde Parku. To jeden z królewskich parków położony na obszarze 390 akrów.

Gwiazdą koncertu i jej główną atrakcją będzie znana na całym świecie wokalistka Kylie Minogue. – Zaśpiewać przed tysiącami fanów przy akompaniamencie legendarnej BBC Concert Orchestra to coś niesamowitego. To po prostu spełnienie marzeń – powiedziała australijska piosenkarka. Koncert 8 września zakończy teogorczny festiwal.

–  To niezwykle wyjątkowe wydarzenie w świecie muzyki klasycznej. Jak widać, zespół Il Divo ma już w nim na tyle ugruntowaną pozycję, że bierze udział w największych imprezach, znanych wszystkim miłośnikom tego wyjątkowego gatunku – mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertów Il Divo w Polsce. Międzynarodowa grupa wystąpi w naszym kraju po raz pierwszy we wrześniu tego roku. Koncerty odbędą się w hali ERGO ARENA położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu oraz w łódzkiej Atlas Arenie.

Letni festiwal w Londynie, który może poszczycić się już ponad stuletnią tradycją, cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest jednym z najbardziej wyczkiewanych wydarzeń muzycznych w trakcie każdego roku. Najlepszym na to dowodem są niesłychanie długie kolejki po bilety. Chętnych do uczestnictwa w tej wyjątkowej imprezie jest zdecydowanie więcej niż miejsc i każdy, komu uda się zdobyć wejściówkę, może mówić o dużym szczęściu. Koncerty organizowane przez BBC nazywane są w skrócie Promsami, co jest związane z luźną atmosferą w trakcie występów. Festiwal rozpocznie się 13 lipca i potrwa do 8 września.

Trzy dni po występie w londyńskim Hyde Parku grupa Il Divo uda się do Polski. Wtedy odbędą się jej pierwsze koncerty w naszym kraju. 11 września czwórka wokalistów zaśpiewa w hali ERGO ARENA położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu a dzień później odbędzie się koncert w łódzkiej Atlas Arenie. Organizatorzy przypominają, że bilety na te wyjątkowe wydarzenia można nabywać za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com oraz www.eventim.pl, a także w sieci sklepów EMPIK, MEDIA MARKT i SATURN na terenie całego kraju.