15 maja 2023

Międzynarodowy kwartet Il Divo ponownie zaśpiewa w Łodzi! Wokaliści zaprezentują największe przeboje classical crossover tak kochane przez polskich fanów zespołu. Il Divo wystąpi w ramach trasy “A new day tour” 26 października w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety do ogólnej sprzedaży na www.biletserwis.pl trafią 19 maja. Dzień wcześniej będą mogli je kupić zarejestrowani użytkownicy Bilet Serwisu.

 

 

Po stracie charyzmatycznego Carlosa Marina Il Divo kontynuuje karierę. David Miller, Urs Bühler i Sébastien Izambard ponownie zaprosili na swoje koncerty Stevena LaBrie – znakomitego wokalistę śpiewającego barytonem. Ich wspólna trasa nosi optymistyczną nazwę “A new day tour”. Il Divo w takim składzie zaskarbiło sobie już miłość fanów. Mogliśmy się o tym przekonać podczas ubiegłorocznych koncertów kwartetu w Warszawie i Krakowie, gdzie w sumie artystów oklaskiwało około 13 tysięcy widzów. Cała czwórka zrobiła piorunujące wrażenie na fanach. Polska publiczność w podziękowaniu za fenomenalny występ zaśpiewała im na koniec “Sto lat”.

 

 

Il Divo jest prekursorem gatunku określanego mianem classical crossover i doskonale porusza się w tych brzmieniach, łącząc śpiew operowy z muzyką rozrywkową i aranżując na nowo światowe hity ze znaną dla siebie klasą i elegancją. Całość sprawia, że nie tylko zespół, ale i gatunek sam w sobie przyciąga coraz większe tłumy fanów. To właśnie Il Divo obok Sarah Brightman i Andrei Bocellego jest głównym przedstawicielem tego nurtu. W ślad za ich sukcesem poszli inni artyści: Il Volo, HAUSER i David Garrett – znani dziś na całym świecie. Artyści z Il Divo sięgając po różne gatunki muzyczne, finezyjnie łączą je w spójną i ciekawie wybrzmiewającą propozycję. Polscy fani uważają dodatkowo, że podczas koncertów tworzą „wspaniały, inny świat melodii i urzekających głosów”. Nic więc dziwnego, że nasza publiczność nie może doczekać się ich koncertów i za każdym razem wypatruje kolejnego występu kwartetu.


Il Divo istnieje już 20 lat, a za ojca ich sukcesu uważa się Simona Cowella, znanego łowcę talentów i jurora programów typu talent show. Już od pierwszej wizyty w Polsce w 2012 roku zespół powraca w roli coraz większej gwiazdy. Wokaliści nie tylko są dobrze znani za sprawą wcześniejszych koncertów na żywo, ale także z emisji telewizyjnych. Wielkim sukcesem okazał się występ kwartetu podczas jubileuszu 1050-lecia powstania biskupstwa poznańskiego, relacjonowany na antenie telewizyjnej. Il Divo zaśpiewało wówczas na scenie umiejscowionej tuż nad Wartą na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Kwartet oklaskiwała 20-tysięczna publiczność, a jeśli dodać pozostałe występy – koncerty podziwiało w Polsce ponad 80 tysięcy osób!

 

Podczas tegorocznego występu Il Divo  w Atlas Arenie w Łodzi zespół z pewnością zaśpiewa swoje największe przeboje z ostatnich płyt, m.in. „You Raise me Up”, „Adagio”, „Hero”, „Smile”, „Regresa a mi”, „I will Always Love You” czy „Ain’t No Mountain High Enough”.

 

Będziemy mieli przyjemność organizować koncert Il Divo już po raz ósmy! Wszystkie poprzednie występy: czy to w Łodzi – trzykrotnie, czy w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Krakowie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem fanów. Jestem pewien, że zaplanowany wieczór z kwartetem w Łodzi, kolejny raz okaże się niezapomnianym przeżyciem. Szeroki repertuar, światowe przeboje i fantastyczne głosy międzynarodowego zespołu to przepis na udany koncert. Zapraszam serdecznie, będzie pięknie – zapewnia Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert Il Divo w październiku tego roku.

 

Kwartet Il Divo powróci na jedyny koncert w tym roku do Polski. Zespół wystąpi 26 października w Atlas Arenie w Łodzi. Bilety do sprzedaży trafią 19 maja na www.biletserwis.pl. Dzień wcześniej kupić je będą mogli użytkownicy platformy Bilet Serwis, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie newslettera.