23 marca 2018

Najpiękniejsze piosenki o miłości z nowej płyty „Timeless” w symfonicznych aranżacjach, zaprezentuje kwartet Il Divo w czasie wielkiego koncertu na Ostrowie Tumskim w Poznaniu z okazji 1050-lecia utworzenia pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich.  Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca. Jego organizatorami są: Archidiecezja Poznańska i agencja Prestige MJM, a bilety właśnie trafiły do sprzedaży.

 


Il Divo – to kwartet o ugruntowanej renomie, gromadzący komplety widzów na koncertach – jest w Polsce dobrze znany.  Podczas poprzednich występów, zespół prezentował najpiękniejsze piosenki musicalowe oraz śpiewał w duetach z Katherine Jenkins i Leą Salonge. Teraz przyjedzie  ze swoją najnowszą płytą „Timeless” (w tłumaczeniu: ponadczasowy, wieczny), która po raz pierwszy zaprezentowana zostanie już w kwietniu na trzech koncertach w Meksyku.


Tytuł w prosty sposób odnosi się do repertuaru, jaki znajdzie się na krążku. Będą to piosenki wykorzystane w filmach, ale nie tylko. Jedna z nich oparta jest na instrumentalnym motywie z niemego obrazu Charliego Chaplina z 1936 roku. Nie zabraknie także aranżacji współczesnych hitów. Łączyć je będzie wspólny mianownik: wszystkie są pełnymi romantyzmu i ponadczasowymi utworami o miłości, śpiewanymi w różnych językach, które mają przywodzić na myśl piękne chwile. Dobór repertuaru nie jest przypadkowy.


- Przez ostatnie 15 lat w Il Divo braliśmy utwory z różnych gatunków i uczyniliśmy je bezbłędnie naszymi. Teraz chcieliśmy zrobić przegląd, zacierając wszelkie różnice między stylami – mówił Urs Toni Büchler z Il Divo o przygotowaniach do „Timeless”. 

Nowa płyta ważna jest dla całego kwartetu, który włożył w jego realizację wiele serca. Wokaliści przyznają, że krążek jest dla nich wyjątkowy.  


- Jestem bardzo dumny z tej płyty, na scenie będziemy prezentować nowe pomysły. Mam nadzieję, że spodoba się ona tak bardzo, jak lubiliśmy ją  tworzyć – powiedział Sebastien Izambard z Il Divo. Album wyreżyserował i zremiksował Alberto Quinterosa w Los Angeles.


W kwietniu Il Divo wyrusza w trasę TIMELESS TOUR i to publiczność w Meksyku jako pierwsza będzie miała okazje posłuchać premierowych utworów.  Płyta do regularnej sprzedaży trafi w maju. A już w czerwcu również polska publiczność przekona się o ponadczasowości piosenek z nowej płyty. Il Divo będzie gościem specjalnym wielkiego koncertu z okazji 1050-lecia założenia biskupstwa poznańskiego. Podczas uroczystości akompaniować będzie Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu.

 

Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca na Ostrowie Tumskim tuż przy Warcie. Do sprzedaży trafiły właśnie bilety na numerowane miejsca siedzące w pobliżu sceny w cenie 170 zł (sektor A) i 120 zł (sektor B). Nabywać je można poprzez stronę eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Wydarzenie organizują Archidiecezja Poznańska i Agencja Prestige MJM.