22 listopada 2013
Il Divo – zespół, którego płyty sprzedają się w Polsce w rekordowym tempie i który ma w naszym kraju tysiące fanów po raz kolejny wystąpi w Łodzi. Koncert odbędzie się 28 września 2014 roku w hali Atlas Arena. W trakcie koncertu Il Divo promować będzie swój najnowszy album “A Musical Affair”, który w Polsce już po kilku dniach sprzedaży stał się bestsellerem.
 
Il Divo odniosło w Polsce wielki sukces. Ostatni koncert grupy, który odbył się w marcu tego roku w ERGO ARENIE, zgromadził ponad 8.000 widzów. Położona na pograniczu Gdańska i Sopotu hala była wypełniona po brzegi! Z kolei 12 listopada na polskim rynku ukazała się kolejna płyta Il Divo – “A Musical Affair" i od samego początku sprzedaży stała się bestsellerem!   
 
To przy okazji promocji tego albumu zespół pojawi się po raz kolejny w Polsce. Nie mamy wątpliwości, że koncert będzie cieszył się dużym zainteresowaniem. Liczba fanów Il Divo w naszym kraju systematycznie rośnie – mówi Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która będzie organizatorem tego wydarzenia.
 
Zespół Il Divo sprzedał do tej pory ponad 26 milionów płyt na całym świecie. Ponad 50 razy nagrania Il Divo osiągały numer jeden w zestawieniach list przebojów. Il Divo otrzymało też 160 złotych i platynowych płyt w ponad 33 krajach. Najnowsza trasa koncertowa, na której znajduje się również Polska, promuje szósty studyjny album zespołu „A Musical Affair”. Znalazły się na nim utwory inspirowane musicalami takimi jak: „Upiór w Operze”, „Carousel” czy „West Side Story”. 
 
 
Album „A Musical Affair” przedstawia romantyczne i emocjonalne interpretacje Il Divo między innymi takich klasyków jak: “Some Enchanted Evening” (South Pacific), „Bring Him Home” (Nędznicy), „Tonight” (West Side Story). Do współpracy grupa zaprosiła dobrze znanych muzyków z Boradway’u oraz artystów pop. I tak niektóre z wielkich hitów zespół wykonuje w znakomitych duetach m.in. z Barbrą Streisand, Nicole Scherzinger oraz Michaelem Ballem.
 
To było bardzo inspirujące pracować z tak legendarnymi utworami znanymi z najpopularniejszych musicali. Nie możemy się już doczekać, żeby wykonywać je w swoim stylu przed wszystkimi fanami na całym świecie – mówi Urs Buhler z zespołu IL Divo. 
 
Warto dodać, że członkom kwartetu musicale nie są obce. Carlos Marin zagrał Mariusa w “Nędznikach” podczas pierwszej premiery tej sztuki w Hiszpanii w 1993 roku. Natomiast David Miller wystąpił jako Rodolfo w broadway’owskim “La Boheme” w 2003 roku. Nowe show, które polscy fani zobaczą w przyszłym roku, było opracowywane z wieloletnim współpracownikiem Il Divo oraz dyrektorem artystycznym Brianem Burke. 
 
Zespół po raz kolejny przygotowuje zupełnie nowy program. Warto już teraz zarezerwować sobie czas i zakupić bilety na wrześniowy koncert – zaprasza Mateusz Pawlicki z agencji koncertowej Prestige MJM. 
 
Koncert Il Divo odbędzie się 28 września 2014 roku w hali Atlas Arena w Łodzi. Bilety (ceny od 159 do 390 złotych) będzie można nabywać od najbliższego poniedziałku, 25 listopada, od godziny 10:00 poprzez strony: www.imprezyprestige.com, www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, sklepach: MEDIA MARKT i SATURN na terenie całego kraju.