30 października 2018

Kwartet Il Divo wypuszcza kolejne wideoklipy do sieci i jednocześnie bardzo intensywnie koncertuje. Ostatni występ w tym roku zaplanowano tuż przez Bożym Narodzeniem, a już zespół ogłosił nową trasę po Wyspach Brytyjskich. Jednak wcześniej zapowiedzieli przyjazd na koncert do Polski. Wokalne popisy międzynarodowej czwórki podziwiać będziemy mogli 20 lipca 2019 roku.


Jak tylko wiosną kwartet Il Divo wyruszył w trasę, promując swój najnowszy album Timeless, tak praktycznie cały czas koncertuje. Niedawno wokaliści wrócili z Japonii i Australii. Do końca roku zaplanowanych mają prawie 30 koncertów na trzech kontynentach: po najbliższych występach w Europie, pojadą na trzy wieczory do Republiki Południowej Afryki, a przez następnych kilkanaście kolejnych dni Il Divo oklaskiwać będzie publiczność Stanów Zjednoczonych i Kanady. Carlos, Urs, Sebastien i David zaśpiewają m.in. w: Montrealu, Ottawie, Denver, Atlantic City, Waszyngtonie i Miami. Wystąpią nie tylko w wielkich halach koncertowych, ale także teatrach, filharmoniach, a nawet  w… luksusowym hotelu! Ciekawostką jest to, że Il Divo zaprezentuje się również w słynnym Dolby Theatre w Hollywood, w którym co roku wręczane są Oscary. Ostatni koncert przed Bożym Narodzeniem zaplanowany jest 22 grudnia w Dallas.


Kolejny rok zapowiada się równie imponująco! Kilka tygodni temu zespół ogłosił swój kolejny przyjazd do Polski, a niedawno zaplanował trasę po Wyspach Brytyjskich. Od 20 czerwca do 3 lipca przyszłego roku kwartet wystąpi w sumie jedenaście razy, m.in. w Glasgow, Newcastle, Liverpool, Cardiff, Birmingham, Nottingham, London i Sheffield.

 

 

Tymczasem równolegle z koncertami, wokaliści wypuszczają swoje kolejne teledyski do piosenek z ostatniej płyty. Oprócz wideoklipu do słynnego „Hello” Adele, zaśpiewanego przez kwartet w wersji hiszpańskojęzycznej, można słuchać i oglądać kolejne trzy. Po „Unforgettable”, śpiewane w oryginale przez Nat King Cole'a i „The Bartander (Angels)” – Robina Wiliamsa, teraz przyszedł czas na kolejną odsłonę wideoklipu. Tym razem to „Smile” – i piosenka napisana do  słynnej melodii z filmu z udziałem Charlesa Chaplina. Trzeba przy tym przyznać, że  każdy teledysk  opowiada historię miłości, którą wiąże nie tylko kwartet, ale także to samo miejsce i oczywiście… ta sama kobieta. Wszystkie zatem wideoklipy cechuje spójna całość, piękne zdjęcia i dramatyczna historia.

 

A kto chciałby nie tylko oglądać wideoklipy, ale zobaczyć artystów śpiewających na żywo – będzie miał taką szansę 20 lipca 2019 roku w Atlas Arenie. Il Divo wystąpi w Polsce na jedynym koncercie w Łodzi. Bilety na to wydarzenie można kupować za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com.