18 maja 2012

Tegoroczne koncerty grupy Il Divo będą jej pierwszymi występami w naszym kraju. Muzycy międzynarodowego zespołu nie kryją podeskcytowania faktem, że przyjeżdżają do Polski. – Słyszeliśmy bardzo wiele o Waszym kraju. Nie możemy doczekać się już wrześniowych koncertów – mówią.

Grupa Il Divo wystąpi w Polsce po raz pierwszy i od razu zagra dwa koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się 11 września w hali ERGO ARENA na pograniczu Gdańska i Sopotu. Dzień później zespół będzie koncertować już w łódzkiej Atlas Arenie. – Nie byliśmy jeszcze w Polsce z koncertem i nie możemy się już doczekać tej wizyty – mówi Urs Bühler z grupy Il Divo. – Osobiście w Polsce byłem raz. Była to krakowska Opera. Co pamiętam? Kobiety w waszym kraju są naprawdę piękne! – dodaje.

Muzycy Il Divo liczą, że ich fanek nie zabraknie w trakcie pierwszych koncertów w Polsce. Zespół słynie bowiem z tego, że cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród damskiej części widowni, która bardzo entuzjastycznie reaguje, kiedy wokaliści tylko pojawią się na scenie. Czy tłumów piszczących fanek nie zabraknie również w trakcie polskich występów, przekonamy się za kilka miesięcy. – Grupa Il Divo nie cieszy się w Polsce jeszcze taką popularnością jak w innych krajach, gdzie jej koncerty w zdecydowanej większości są wyprzedawane do ostatniego miejsca. Spotykamy się jednak jak na razie z wieloma pozytywnymi reakcjami. W wielu przypadkach ci, którzy nie słyszeli o Il Divo, ale zobaczyli choćby fragment koncertu tej międzynarodowej grupy, byli pod wielkim wrażeniem – przekonuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu.

Wokaliści Il Divo nie wyobrażają sobie, że w Polsce mogłoby zabraknąć ich wiernych fanek, które podróżują za zespołem po całym świecie. Jak przekonują, z wielką niecierpliwością czekają również na spotkanie z Polkami. – W Polsce macie naprawdę bardzo piękne kobiety. Czy najpiękniejsze w Europie? Nie wiem, ale na pewno ich uroda robi wrażenie – mówi Urs Bühler. – Nieprawda, Polki są najpiękniejsze! Moja żona jest w połowie Polką, więc nie mam wyjścia – muszę być takiego zdania! – dodaje David Miller. – Prawda jest jednak taka, że niezależnie od narodowości kochamy wszystkie piękne kobiety – podkreśla Urs Bühler.

Reakcje fanek na każdego z muzyków są niewiarygodne. Kobiety doceniają nie tylko fakt, że każdy z czwórki tworzącej grupę wokalistów jest niezwykle przystojny, ale również rodzaj muzyki wykonywany przez zespół. Operowy-pop opierający się w dużej bierze o doskonale znane na całym świecie romantycznne ballady trafia do wielu pań. Z całą pewnością można powiedzieć, że niewielu artystów na świecie spotyka się z tak entuzjastycznym przyjęciem damskiej części widowni. – W trakcie koncertu Il Divo w Wiedniu, na którym byliśmy niedawno obecni, zobaczyliśmy tłumy fanek pod sceną, które krzyczały przez cały koncert i rzucały w kierunku swoich ulubieńców czerwone róże. Warto zresztą powiedzieć, że członkowie grupy Il Divo w trakcie każdego występu dbają o bardzo dobry kontakt z damską częścią widowni, opowiadając wiele historii czy podtrzymująć choćby kontakt wzrokowy. Jesteśmy przekonani, że po wrześniowych wizytach w Polsce fanklub zespołu stanie się zdecydowanie liczniejszy również w naszym kraju – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.

Organizatorzy przypominają, że bilety na polskie koncerty Il Divo można nabywać za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com oraz www.eventim.pl, a także w sieci sklepów EMPIK, MEDIA MARKT i SATURN na terenie całego kraju.