27 listopada 2019

Il Divo jest zespołem, który nigdy nie zawiódł swoich fanów, nie tylko pod kątem repertuaru, a także ze względu na wyczekiwaną, ostatnio niemal coroczną wizytę kwartetu w naszym kraju. Występująca od ponad 15 lat na scenach całego świata grupa, sześciokrotnie śpiewała w Polsce. Kolejny raz przyjedzie za niespełna rok, tym razem do Krakowa.

 

Od kilku lat Carlos Marin, Urs Toni Bühler, Sébastien Izambard i David Miller odwiedzają polskich fanów dość regularnie. Od siedmiu lat koncerty odbywają się każdego roku, poza 2015, kiedy zespół Polskę ominął. Koncert 13 listopada 2021 w Krakowie będzie siódmą wizytą Il Divo w naszym kraju.

 

Podczas polskich koncertów kwartet najczęściej prezentował utwory „My Way”, „Unforgettable”, oraz „Time To Say Goodbye”. Panowie śpiewają te piosenki właśnie w tej kolejności, począwszy od ich pierwszego koncertu w Polsce w Łodzi w 2012 roku. Wraz z wychodzącymi na przestrzeni lat nowymi albumami, bardzo często pojawiały się też utwory: „Hallalujah”, „Amazing Grace”, „Regresa a mi”, czyli „Unbreak My Heart”, „Somewhere”, „Caruso”, „Besame Mucho” oraz „Quien Sera”.

 

 

 

Najczęściej też panowie występują tylko we czwórkę, co każe sądzić, że ich głosom zdecydowanie nie potrzeba wsparcia. Jednak czasami kwartet zaprasza żeńskie głosy na gościnne występy. W Polsce pojawili się w damskiej obstawie dwukrotnie. Za pierwszym razem była to urocza Katherine Jenkins – walijski mezzosopran. Śpiewaczka wykonująca repertuar zarówno klasyczny jak i nawiązujący do muzyki popularnej, wystąpiła z zespołem podczas koncertu w ERGO Arenie w 2013 roku. Niedługo, bo już osiemnaście miesięcy później, podczas koncertu 28 września w łódzkiej Atlas Arenie, Polacy obok Il Divo, mogli podziwiać również filipińską aktorkę, piosenkarkę i laureatkę nagrody Tony'ego – Leę Salongę. Artystką, z którą kwartet występował we wcześniejszych latach, a której niestety nie mogła podziwiać polska publiczność, jest Leona Lewis – brytyjska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, aktorka i działaczka społeczna, znana także jako zwyciężczyni trzeciej edycji programu telewizyjnego X-Factor w Wielkiej Brytanii.
Kolejną barwną postacią na liście żeńskich głosów występujących w towarzystwie międzynarodowego kwartetu jest Lara Fabian. Belgijsko-kanadyjska piosenkarka śpiewa przede wszystkim w języku francuskim, ale również włoskim, hiszpańskim, angielskim czy rosyjskim. Wokalistka ma na koncie nie tylko ponad 13 milionów sprzedanych płyt, ale także wspaniałe wykonanie utworu „Every Time I Look at You” z Il Divo.
Jeśli mowa o żeńskich głosach, które wspólnie z Il Divo stanęły na scenie, nie można pominąć trzech szczególnych, sztandarowych głosów świata muzyki. Panie: Celine Dion, Toni Braxton, Barbra Streisand śpiewały z zespołem, gdy ci stali dopiero u progu swojej wielkiej kariery. Z pewnością występ u boku takich sław przysporzył panom popularności. „I Believe in You” zaśpiewane z Celine Dion trzynaście lat temu nadal wzbudza wielkie emocje u fanów, tak samo zresztą, jak pamiętne „Somewhere” z Barbra Streisand i „Regresa A Mi”, czyli „Un-break My Heart” z Toni Braxton, które kwartet po dzień dzisiejszy wykonuje na swoich koncertach. Inna piosenka tego duetu „The Times of Our Lives” była hymnem piłkarskich mistrzostw świata w 2006 roku.

 

Co ciekawe, fani zapytani o to, który z żeńskich głosów chcieliby usłyszeć razem z zespołem podczas nadchodzącego koncertu w Krakowie, stwierdzili, że… nikogo! – Panowie z Il Divo nie potrzebują wsparcia, w takim kwartecie sprawdzają się świetnie! – pisze jedna z internautek na facebookowym profilu organizatora przyszłorocznego występu kwartetu.

Jak przedstawia się ranking utworów zespołu Il Divo w internecie? Okazuje się, że najchętniej oglądanym przez fanów klipem jest właśnie „Regresa A Mi” – „Un-break My Heart”. Utwór wrzucony 13 lat temu do serwisu YouTube osiągnął 112 milionów wyświetleń! Na drugiej pozycji uplanowało się „Hallelujah”, a miejsce trzecie należy do „Amazing Grace”. Dobrze radzi sobie również najnowsza adaptacja utworu „Hello” Adele, pochodząca z najnowszej płyty „Timeless”. „Halo”, bo tak utwór brzmi w wersji Il Divo, w zaledwie rok od umieszczenia na YouTube, osiągnął niemal 2 miliony wyświetleń!

 

Zarówno najnowsze utwory zespołu, jak i największe hity, z których zasłynął międzynarodowy kwartet, usłyszeć będzie można 13 listopada 2021 roku w TAURON Arenie Kraków podczas siódmego koncertu zespołu w Polsce. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM. Bilety do nabycia na stronie: www.prestigemjm.com.