Hunting High And Low! Od tego wszystko się zaczęło

14 listopada 2018

A-ha play hunting high and low live za 12 miesięcy opanuje warszawski Torwar!  Poznajmy debiutancki album, bez którego nie moglibyśmy mówić o norweskim fenomenie!

 

W 1985 roku świat padł na kolana przed norweskim triem A-ha. Album „Hunting High And Low” zachwycił fanów na całym świecie i sprzedał się w oszałamiającym nakładzie przekraczającym 11 mln kopii!


– Płyta „Hunting High And Low” jest najważniejszą pozycją w dyskografii grupy. Nieznana kapela z Norwegii podbija świat – raczej na co dzień to się nie zdarza. Właśnie z tej płyty pochodzi utwór „Take On Me”, który zdefiniował na nowo muzykę współczesną. Uważam, że dzięki tej kompozycji wszyscy na świecie poznali zespół A-ha – komentuje Mikołaj „JAOK” Janusz, dziennikarz muzyczny. 


Grunt pod wielki sukces pierwszej płyty Norwegów wspaniale przygotował pierwszy singel „Take On Me” wydany w 1984 roku i zilustrowany kapitalnym teledyskiem, będącym połączeniem zwykłego filmu i animacji. Dziesięć piosenek, które złożyły się na debiutancki krążek A-ha zarejestrowano w Eel Pie Studios w angielskim Twickenham. Za produkcję odpowiadali Tony Mansfield, John Ratcliff oraz Alan Tarney.


– „Take On Me” jest klasyką popu lat 80. Piosenka żyje już własnym życiem. Chwytliwa melodia, super szlagwort, który bez problemu mogą powtórzyć różne narody, ciekawy rytm, nietuzinkowa piosenka, świetnie charakteryzująca czasy, w których powstała – dodaje Kamil Haidar, wokalista zespołu Lion Lion Shepherd.


Pierwsza produkcja norweskiego zespołu dostarczyła łącznie pięć singli, oprócz evergreena, który zna każdy, poznaliśmy również „Love Is Reason”, „The Sun Always Shines on T.V.”, „Train of Thought” oraz „Hunting High and Low”.
Debiut dał A-ha nominację do Grammy w 1986 roku w kategorii „Najlepszy debiutant” (był to pierwszy reprezentant Norwegii nominowany do tego wyróżnienia) oraz aż osiem statuetek MTV Video Awards!

 

 

Koncert „A-ha play hunting high and low live” odbędzie się 18 listopada 2019 roku w hali COS Torwar w Warszawie. Organizatorem koncertu będzie agencja Prestige MJM. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com.