Hity muzyki filmowej na szczycie Beskidu Sądeckiego

21 maja 2021

Wyjątkowe wydarzenie na szczycie Beskidu Sądeckiego! W zachwycających polskich górach wybrzmią hity: Ennio Morricone, Hansa Zimmera, Francisa Lai, Yanna Tiersena i wielu innych. Niezwykły koncert “EMMANUELLE – Muzyka Filmowa”, który łączy w sobie piękno natury, czar muzyki filmowej i emocje koncertów na żywo, odbędzie się 24 lipca 2021 roku w spektakularnym, podniebnym amfiteatrze na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m). Będzie to jedno z pierwszych, tak spektakularnych wydarzeń muzycznych, po okresie pandemii.

 


 

“EMMANUELLE – Muzyka Filmowa” będzie wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju! Po ciągnącej się w nieskończoność przerwie od koncertowania przeboje kina francuskiego, włoskiego, polskiego, hiszpańskiego i amerykańskiego wybrzmią na wyjątkowej scenie ulokowanej na samym szczycie gór. To gratka zarówno dla fanów krajobrazów wprawiających w zachwyt, jak i najpiękniejszych dźwięków muzyki na żywo.

 

Ten koncert jest wyjątkowy pod wieloma względami. Lokalizacja zapiera dech w piersiach, a skład artystów, jaki wystąpi na scenie, to zdecydowanie niebanalna propozycja. Ponadto po dłuższej przerwie powraca muzyka grana na żywo, a to wartość nie do przecenienia! – mówi o koncercie Grzegorz Lenartowicz, dyrektor ds. komunikacji Słotwiny Arena.

 

 

Koncert “EMMANUELLE – Muzyka Filmowa” zagości w Krynicy-Zdroju – perle polskich kurortów, która może pochwalić się jedną z najciekawszych wież widokowych w Europie. Panorama Beskidu Sądeckiego rozciągająca się z tego magicznego miejsca zapiera dech w piersiach, a na wieżę widokową wiedzie urokliwa ścieżka wśród konarów drzew o ponad kilometrowej długości. Ale bez obaw! Każdy uczestnik koncertu, pod tę niemal 50-metrową, drewnianą konstrukcję będzie mógł dostać się koleją krzesełkową. Tam, u szczytu gór, wybrzmią najpiękniejsze kinowe hity.

 

Lokalizacja jest absolutnie wyjątkowa. (…) Scena wśród zieleni, na szczycie góry, dźwięk unoszący się nad górami sprawia nieziemskie wrażenie. Trzeba przyznać, że sam pomysł – choć wydawałoby się – szalony przekłada się na jakość i treść takiego wydarzenia – twierdzi aktorka i wokalistka Olga Bończyk, która wystąpi na koncercie “EMMANUELLE – Muzyka Filmowa”.

 

Dla widowni, ulokowanej pod samymi chmurami, zagrają najświetniejsi muzycy tacy jak: Wiesław Prządka – dyrektor artystyczny całego wydarzenia, wybitny akordeonista i bandoneonista nominowany do prestiżowej nagrody Fryderyki 2020, Mateusz Ziółko – zwycięzca trzeciej edycji programu “The Voice of Poland”, Olga Bończyk – aktorka i wokalistka znana ze swoich interpretacji jazzowych i swingowych, czy Carlos Roulet – najwybitniejszy obecnie śpiewak tanga na świecie. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra Silesian Art Collective, a całe wydarzenie poprowadzi charyzmatyczny Artur Andrus.

 

Podczas tegorocznego Koncertu Pod Wieżą wybrzmią najsłynniejsze kompozycje muzyki filmowej  autorstwa m.in.: Hansa Zimmera, Ennio Morricone, Francisa Lai, Yanna Tiersena, Astora Piazzolli,  Andrzeja Kurylewicza czy Jerzego Matuszkiewicza. Słuchacze z pewnością rozpoznają dźwięki z ich ulubionych filmów: „Emmanuelle”, „Bilitis”, „Czekolada”, „Amelia”, „Janosik”, „Vabank”, „Bandyta”, „Piraci z Karaibów”, „Zapach Kobiety”, „Zatańcz ze mną” i wiele więcej. Jednak Koncert Pod Wieżą to nie tylko kompilacja najpiękniejszych utworów światowego kina, ale i hołd zwrócony w kierunku francuskiego kompozytora Francisa Lai, który uświetnił erotyk “Emmanuelle” kultowymi, zmysłowymi melodiami. Całe wydarzenie ze swoją muzyką przesiąkniętą wielkimi emocjami, pasją do koncertowania, a przede wszystkim ze swoją nazwą, nawiązuje właśnie do tego filmu. Dyrektor artystyczny wydarzenia – Wiesław Prządka miał okazję osobiście spotkać się z Francisem Lai i to on dopilnuje, aby utwory tego mistrza filmowych kompozycji wybrzmiały w pełni swojej krasy. “EMMANUELLE – Muzyka Filmowa” będzie jedną z niewielu okazji, aby nie tylko wysłuchać kompozycji Francisa w wykonaniu najświetniejszych muzyków, ale i poznać artystę trochę bliżej – podczas imprezy zostaną pokazane jedne z ostatnich zdjęć z życia muzyka.

 

Koncert “EMMANUELLE – Muzyka Filmowa” odbędzie się 24 lipca 2021 roku na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju. Bilety na to wydarzenie dostępne będą na stronie biletserwis.pl oraz w kasach Słotwiny Arena – Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju.

Każda wejściówka upoważniać będzie do wejścia na wieżę widokową w dniu koncertu w godzinach 9:00-17:00 oraz przejazdu koleją krzesełkową (w górę i w dół). Bilet należy okazać w Biurze koncertu w dniu wydarzenia. Więcej informacji pod numerem telefonu 512-409-801. Organizatorem koncertu jest Słotwiny Arena we współpracy agencji Prestige MJM.

 

Koncert odbędzie się z zachowaniem wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie pandemii.