13 lipca 2016

Już tylko dni dzielą nas od występu Lionela Richie w Polsce! Były frontman grupy The Commodores już 21 lipca zaśpiewa w ERGO ARENIE. Amerykański gwiazdor odwiedzi Polskę w ramach trasy „All The Hits”. Bieżące tournée autora legendarnego „Hello” zbiera mnóstwo pochlebnych opinii w europejskich mediach.

 

Pod koniec czerwca Lionel Richie przyleciał do Europy, by rozpocząć cykl ponad dwudziestu koncertów w ramach europejskiej trasy "All The Hits". Wizyta amerykańskiego gwiazdora na Starym Kontynencie zakończy się 30 lipca, koncertem w norweskim Sarpsborg. Wcześniej, bo już 21 lipca autor legendarnych utworów „Hello”, „Say You, Say Me” oraz „We Are The World” zaśpiewa w Polsce! Będzie to jedyny występ artysty w ramach bieżącej trasy koncertowej w naszym kraju. Co więcej, będzie to także pierwszy pełny koncert nad Wisłą w długoletniej karierze artysty.

 

Choć Lionel Richie koncertuje od ponad 33. lat, mając na swoim koncie ponad 500 występów na żywo, w naszym kraju wystąpił zaledwie dwa razy – na scenie festiwalu w Sopocie oraz  pałacu prezydenckim. Po raz pierwszy w historii wokalista zaśpiewa w naszym kraju pełny koncerty, dla tak dużej publiczności. Nie mamy wątpliwości, że ten wieczór będzie spełnieniem wieloletnich marzeń tysięcy polskich fanów – ocenia Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert.

 

O tym, jak dużym sukcesem cieszy się trasa koncertowa „All The Hits” najlepiej świadczą jej doskonałe recenzje w europejskich mediach:
– To był wieczór, który na długo pozostanie w pamięci, prawdziwa uczta dla wszystkich fanów. Lionel Richie udowodnił, że jest królem sceny! (East Anglian Daily Times)
– W roku, w którym tak wiele się zmieniło, jedno pozostało bez zmian – Lionel Richie jest nadal w doskonałej formie, zarówno jako wokalista jak i showman, jest absolutną ikoną. (Daily Express)
– Król rozweselających dźwięków oraz namiętnych ballad udowodnił, że potrafi więcej niż tylko śpiewać – potrafi bawić swoją publiczność! (Manchester Evening News)
– To był niezapomniany wieczór, prawdziwa gratka dla wszystkich fanów. Richie udowodnił, że jest królem sceny! (East Anglian Daily Times)

 

Lionel Richie urodził się w 1949 roku, w amerykańskiej miejscowości Tuskegee w Alabamie. Początek kariery artysty przypadł na wczesne lata 70., gdy Richie występował jako frontman soulowo-funkowej grupy The Commodores, znanej z takich utworów jak „Easy” oraz „Three Times a Lady”. Dekadę później piosenkarz postanowił rozpocząć karierę solową, która bardzo szybko wyniosła go na szczyty notowań międzynarodowych list przebojów. Pierwszy album wokalisty, zatytułowany po prostu "Lionel Richie", ukazał się w 1982 roku, błyskawicznie sprzedając się w nakładzie 4 milionów sztuk. Obecnie to jedna z ikon światowej muzyki.

Lionel Richie wystąpi w gdańsko – sopockiej ERGO ARENIE 21 lipca 2016 roku. Wejściówki można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. 

 

Galeria