Historia znów zostanie napisana, a ziemia zatrzęsie się po raz kolejny!

30 lipca 2015

23 lipca minęło dziesięć lat od legendarnego koncertu heavymetalowej formacji Manowar w Niemczech, którego zapis znalazł się na krążku DVD „The Day the Earth Shook – The Absolute Power”. Amerykańscy „Królowie Metalu” postanowili przypomnieć swoim fanom o tym wyjątkowym wydarzeniu, wspominając jednocześnie o najnowszych planach koncertowych. – Historia znów zostanie napisana, a ziemia zatrzęsie się po raz kolejny – tak Joey DeMaio  wraz z ekipą zapowiedzieli przyszłoroczne tour, w ramach którego już w styczniu 2016 zespół odwiedzi także Polskę.

– Dziś świętujemy dziesiątą rocznicę niezapomnianego występu na Earthshaker Fest, w Niemczech. 25,000 "Manowarrios", zjednoczonych z Królami Metalu poprzez elektryzującą moc prawdziwej muzyki metalowej, było wówczas świadkiem niezwykłego występu wzbogaconego o mnóstwo klasyków i ulubionych utworów, 100-osobowy chór, 100-osobową orkiestrę oraz wiele  niespodzianek!– tak członkowie legendarnej grupy Manowar wspominali legendarny koncert w niemieckim Geiselwind z 2005 roku, zarejestrowany na krążku DVD „The Day the Earth Shook – The Absolute Power”.

W trakcie pamiętnego występu w Niemczech Amerykanie zagrali swoje największe hity, w akompaniamencie orkiestry czeskiej Filharmonii Bohuslava Martinu. Zgromadzona publiczność mogła usłyszeć m.in. utwory:  "Call to Arms", "Kings of Metal", "Blood of My Enemies", "Metal Warriors", "Metal Daze", "House of Death" czy "King of Kings". Na scenie nie zabrakło wówczas także wyjątkowych gości oraz byłych członków zespołu – Rossa Friedmana, Davida Shankle oraz Kenny'ego Earla "Rhino" Edwardsa. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że to wyjątkowe wydarzenie zostało zarejestrowane przez niespełna 30 kamer HD. Na wydanym w 2006 roku krążku DVD, oprócz dwugodzinnego zapisu z tego wyjątkowego koncertu, znalazł się również 45-minutowy dokument o organizacji festiwalu oraz zbiór filmów dokumentalnych. Jak poinformowali muzycy  formacji Manowar na swoim profilu społecznościowym, zapis z legendarnego koncertu w Niemczech będzie niebawem dostępny także w wersji cyfrowej na portalach iTunes oraz Amazon.

Korzystając z okazji, Joey DeMaio wraz z ekipą zapowiedzieli także, że historia znów zostanie napisana, a ziemia zatrzęsie się po raz kolejny w trakcie nadchodzącej trasy koncertowej 2016. W  ramach zapowiadanego tour Manowar zagra w przyszłym roku m.in. w Czechach, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Danii oraz w Polsce.

Zapowiadany polski koncert formacji odbędzie się 16 stycznia 2016 roku w hali Torwar w Warszawie. Wejściówki  można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, Eventim.pl i eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju. Na stronie www.prestigemjm.com dostępne są również bilety typu Fan Ticket – specjalnie przygotowane pod względem graficznym wejściówki, które będą stanowić nie lada pamiątkę dla fanów zespołu.