4 grudnia 2019

HAUSER znany z chorwackiego duetu 2Cellos wraca do Polski w ramach swojego autorskiego projektu. Ten charyzmatyczny wiolonczelista już dwukrotnie porwał publiczność w naszym kraju. Teraz, w ramach nowej trasy koncertowej, wystąpi z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej 26 października 2020 roku na Torwarze w Warszawie. Bilety do sprzedaży trafią 6 grudnia o godzinie 09:00.


HAUSER to doskonale znany w Polsce wiolonczelista ze znakomitego duetu 2Cellos, który tworzą Stjepan Hauser i Luka Sulic. W 2011 roku zespół szturmem wdarł się na światowy rynek muzyczny coverując takie gwiazdy jak: Michael Jackson, czy Kurt Cobain z Nirvany. Jako pierwszy, twórczością duetu zainteresował się Sir Elton John, który zaprosił duet 2Cellos na wspólne tournée. Wystąpili między innymi w łódzkiej Atlas Arenie w 2012 roku. Pierwszy, samodzielny koncert 2Cellos w Polsce odbył się w listopadzie 2017 roku i wyprzedał się pół roku przed terminem! Najnowsze dokonania zespołu doskonale sprawdziły się także podczas meczu finałowego ligi mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Liverpoolem, który odbył się 26 maja 2018 roku. Brawurowo zagrany cover „Seven Nation Army” na stadionie w Kijowie, rozgrzał zgromadzonych kibiców. Stjepan i Luka od niedawna grają samodzielnie, co nie znaczy, że pożegnali się już z koncertowaniem w duecie. Na razie jednak każdy z wiolonczelistów pracuje na własny rachunek. W obecnej drodze zawodowej Stjepan postanowił zrezygnować z używania imienia i występuje jako HAUSER.

 


Jest to wykształcony muzyk klasyczny. Ukończył Royal Northern Collego of Music w Manchesterze. Brał udział w poważnych konkursach instrumentalnych o randze światowej. W jednym z wywiadów powiedział, że zanim rozpoczął karierę „grał klasyczną muzykę dla babć”. Dzisiaj znany jest na całym świecie, grając zarówno największe hity muzyki rockowej, popowej, filmowej czy metalowej, jak również kompozycje najpopularniejszych klasycznych twórców, a jego karierę śledzą ponad 3 miliony fanów na Facebooku i Instagramie. HAUSER to prawdziwe zwierzę sceniczne! Przed publicznością prezentuje się jako gejzer energii: skacze, biega, tańczy, a nawet tarza się po podłodze, nie wypuszczając wiolonczeli z rąk! Potrafi być też ujmujący, czarujący i pociągający grając delikatne dźwięki w towarzystwie długonogich, pięknych piosenkarek i pianistek.


– Koncerty HAUSERA to niezwykłe połączenie niesamowitej energii i osobowości scenicznej. Razem z nim na jednej scenie pojawi się Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Roberta Zieglera. Jestem pewien, że będzie to wzruszające wydarzenie, zupełnie inne od tych, do których zdążył nas przyzwyczaić ten charyzmatyczny Chorwat – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert HAUSERA w Polsce.


Wydarzenie z udziałem HAUSERA i Orkiestry Beethovenowskiej odbędzie się 26 października 2020 roku w hali COS Torwar w Warszawie. Bilety do sprzedaży trafią 6 grudnia o godzinie 9:00. Będzie je można kupić za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com.