20 stycznia 2020

HAUSER jako połowa duetu 2Cellos wydaje swój pierwszy solowy album pt. „Classic”. Płyta w oficjalnej sprzedaży pojawi się 7 lutego, a teraz dostępna jest w przedsprzedaży na stronie artysty. Krążek zawiera 16 utworów z najpiękniejszymi melodiami klasycznymi, podanymi w romantycznej odsłonie wiolonczelisty.  W maju uroczego Chorwata zobaczymy na żywo w Warszawie.

 

 

Kilka melodii zostało już udostępnionych na oficjalnym kanale na YT.  Zdaniem HAUSERA płyta zawiera „najpiękniejsze i najbardziej romantyczne melodie, jakie kiedykolwiek napisano w muzyce klasycznej”. Pierwszym utworem w interpretacji wiolonczelisty oraz Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej jest „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego.
Kolejną porywającą melodią jest „Nokturn” kwartetu smyczkowego Borodina znany również z broadwayowskiego musicalu „Kismet” jako „And This Is Me Beloved”. – Ludzie znają tę melodię, nawet jeżeli nie wiedzą skąd ona pochodzi – mówi HAUSER.

 

Opera jest reprezentowana przez najbardziej popularną arię tenorową „Nessun Dorma” Pucciniego oraz „Intermezzo” z opery Mascagni „Cavalleria Rusticana”.  Płyta zawiera również utwór „The Lonely Shepherd” ze ścieżki dźwiękowej filmu „Kill Bill” Quentina Tarantino.

 

– Właśnie teraz ludzie tego potrzebują, tych melodii, wypływających z duszy i serca. Czuję, że jest to moja misja, ponieważ świat zwariował na tak wiele sposobów. Mam nadzieję, że mogę zachęcić jak najwięcej ludzi do zmian w swoim życiu i ta płyta może to zrobić – podsumowuje HAUSER.

 

Historia HAUSERA rozpoczyna się w chorwackim mieście Pula, gdzie zafascynowany instrumentem postanowił go samodzielnie odwzorować w nadziei na wydobycie usłyszanej wcześniej melodii. Jego wytrwałość w dążeniu do celu przetrwała dziecinną próbę do opanowania gry na wiolonczeli, a obecnie wraz z wydaniem swojego pierwszego solowego albumu „Classic” zrealizował jedno z największych marzeń, które zafascynowały go jako małego chłopca.

 

Album na rynku ukaże się 7 lutego, teraz kupić go można w przedsprzedaży. Artyście na płycie towarzyszy Londyńska Orkiestra Symfoniczna. Utwory z debiutanckiego krążka z pewnością usłyszymy na koncercie HAUSERA, który odbędzie się 26 października w hali COS Torwar. Razem z wiolonczelistą na scenie zobaczymy polską Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej. Bilety na wydarzenie są do nabycia za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com

 

Lista utworów pierwszej, solowej płyty HAUSERA:
1.  Swan Lake  
2.  Rachmaninov 2nd Piano Concerto  
3.  Caruso  
4.  Air on a G String  
5.  The Nutcracker Suite  
6.  Concerto for Clarinet  
7.  Nocturne in C Sharp  
8.  Intermezzo (Cavalleria Rusticana)  
9.  River Flows in You  
10. Lascia Ch' io Pianga  
11.  The Lonely Shepherd  
12.  Piano Concerto No. 21  
13.  Nocturne  
14.  Nessun Dorma  
15.  Lacrimosa  
16.  Adagio for Strings