HAUSER w Krakowie i Gdańsku – NIEZBĘDNIK KONCERTOWY

31 października 2023

Prezentujemy zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno-organizacyjnych związanych z koncertami HAUSERA, które odbędą się 3 i 5 listopada 2023 roku w TAURON Arena Kraków i ERGO ARENA na pograniczu Gdańska i Sopotu.

 


Rozpiska godzinowa
18:15 – otwarcie bram
20:00 – początek koncertu 
*godziny orientacyjne (ostateczne decyzje, co do momentu otwarcia bram oraz wyjścia na scenę podejmuje sam artysta i jego management)


Wejścia
Kraków
Osoby z biletami na płytę i trybuny wchodzą wejściami nr 1, 2 i 3. 
Osoby z biletami na loże: wejście dedykowane obok wejścia nr 2.
Gdańsk/Sopot
Osoby z biletami na płytę i trybuny wchodzą wejściami nr: A1 i D3.
Osoby z biletami na loże i poziom 4: wejście nr C3.

 

Odbiór pakietów ViP i M&G
Odbiór możliwy będzie w pobliżu sprzedaży merchu (będą widoczne oznaczenia).
Kraków: w okolicy wejścia nr 1
Gdańsk/Sopot: w pobliżu wejścia A1

 

Lokalizacja
Hala TAURON Arena Kraków znajduje się w odległości czterech kilometrów od Rynku Głównego w Krakowie. Jest położona przy ul. Stanisława Lema, która łączy Al. Pokoju z ul. Mogilską i Al. Jana Pawła II na terenie Dzielnicy XIV Czyżyny.
Hala ERGO ARENA usytuowana jest na granicy Gdańska i Sopotu przy Placu Dwóch Miast. Dogodna lokalizacja hali pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM. Wokół hali funkcjonuje też oświetlony i monitorowany parking rowerowy dla blisko 90 rowerów.

 

Parking przy halach
Uczestnicy koncertu w TAURON Arenie Kraków mogą skorzystać z dużego parkingu dysponującego ośmiuset miejscami postojowymi w wielopoziomowym garażu podziemnym. Wjazd wyłącznie od ulicy Lema. Parking dla samochodów osobowych: płatny przez internet oraz przy wjeździe – 50 zł.
Link do zakupu biletu parkingowego:
https://sklep.arenakrakow.pl/index.php/repertoire.html?id=291&target=bilety-na-parking-imprezowy


Wjazdy na parking ERGO ARENY znajdują się od strony Gdańska – Drogą Zieloną lub ulicą Gospody oraz od strony Sopotu – Drogą Zieloną lub ulicą Łokietka. Dedykowana trasa dojazdowa do ERGO ARENY to Droga Zielona. Płatność za parkowanie w wysokości 40 zł w jednym z piętnastu parkomatów rozlokowanych na całym terenie parkingu lub za pomocą aplikacji ePark.
Więcej informacji o opłatach parkingowych oraz ewentualnych zmianach w organizacji ruchu na stronie www.ergoarena.pl.


Dojazd komunikacją miejską:
TAURON Arena Kraków
Tramwaje:
linie 1, 14, 22 i 62 (nocna) – przystanek TAURON Arena Kraków/ Al. Pokoju;
linie: 4, 5, 9, 10, 44, 49, 52 i 64 (nocna) – przystanek TAURON Arena Kraków Wieczysta od strony ul. Mogilskiej/Al. Jana Pawła II 
Autobusy:
linie: 128 i 662 (nocna) – przystanek TAURON Arena Kraków Al. Pokoju,
linie: 124, 128, 424 i 664 (nocna) – przystanek TAURON Arena Kraków Wieczysta,
linia 128 – przystanek TAURON Arena Kraków pod wejściem głównym przy ul. Lema 
Więcej informacji na stronie: http://www.tauronarenakrakow.pl/jak-dojechac/.
Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej: www.mpk.krakow.pl oraz o możliwych utrudnieniach w ruchu: www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.
ERGO Arena
Pociągi SKM:  (rozkłady jazdy)
najbliżej hali zlokalizowane są: przystanek Sopot Wyścigi (dojście ulicami Polną i Łokietka – 15 min) i przystanek Gdańsk Żabianka (dojście ulicami Subisława i Rybacką – 10 minut),
Tramwaje:  (rozkład jazdy)
linie: 2, 4, 5 – przystanek Gospody/Pomorska, 6, 8 – przystanek Osiedle Wejhera  
Autobusy:  (rozkład jazdy)
linie dzienne: 148 – przystanek Gospody i 227 – przystanek Pomorska, linie nocne: N4 – przystanek Jelitkowo, N14 -Przystanek Pomorska   
Trolejbusy:  (rozkład jazdy)
linia 31, która trasę zaczyna i kończy na parkingu ERGO ARENY.


Zakup biletów w dniu koncertu
W dniach koncertów będzie można kupić bilety stacjonarnie.
TAURON Arena Kraków w kasie przy wejściu nr 1.
ERGO ARENA: w kasie nr 4 przy wejściu A1
Kasy czynne będą od godziny 17:00. Jednocześnie sprzedaż wejściówek prowadzona będzie także na stronie internetowej Bilet Serwis – www.biletserwis.pl.
 
Okazanie biletu do kontroli
Wchodząc na koncerty można mieć bilet wydrukowany, a także okazać go na telefonie, ale wtedy warto go wcześniej pobrać. Okazać należy kod QR (albo kod kreskowy).


Zakup gadżetów
Na koncertach dostępne będą stoiska z merchandisingiem. 
TAURON Arena Kraków: na korytarzu przy ladzie, naprzeciwko wejścia nr 1 
ERGO Arena: w korytarzu, w pobliżu wejścia A1


Osoby niepełnosprawne
Hala TAURON Arena Kraków jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt posiada dwie pochylnie dla niepełnosprawnych: od strony ulicy Lema i od Parku Lotników. Na poziomie A, przed halą główną, znajdują się miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Z kolei na poziomie A w hali głównej TAURON Arena Kraków znajduje się 26 miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz 26 miejsc dla ich opiekunów. Obiekt wyposażony jest także w windy. Miejsca dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim znajdują się w sektorach A4 i A7.
Do hali ERGO ARENA Gdańsk/Sopot osoby niepełnosprawne wchodzą na trybuny wejściem B3 na wyznaczone miejsca na trzeciej kondygnacji. Osoby niepełnosprawne uprawnione są do bezpłatnego korzystania z parkingu ERGO ARENY. Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parkingu P2 oraz z nitce dojazdowej od strony ul. Łokietka. Wjazd i parkowanie dla osób niepełnosprawnych bezpłatny jest po okazaniu stosownego dokumentu. Informacji udzielają służby parkingowe.
 
Gastronomia na koncercie
W przestrzeni hali TAURON Arena Kraków znajdują się punkty gastronomiczne, oferujące sprzedaż napojów bezalkoholowych, piwa niskoprocentowego, ciepłych oraz zimnych przekąsek. Dodatkowo będzie funkcjonować kawiarnia w Małej Hali. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. W kawiarni dostępne są również toalety. Dodatkowo na poziomie B zlokalizowana jest ogólnodostępna restauracja.
W ERGO ARENIE podczas koncertu zostaną uruchomione punkty gastronomiczne, w których będzie można zakupić napoje oraz ciepłe przekąski. Punkty będą zlokalizowane na każdej kondygnacji hali.
UWAGA: nie wolno wnosić jedzenia na płytę hal.


Palenie papierosów na koncertach
Palenie papierosów będzie dopuszczalne wyłącznie w wyznaczonych palarniach. Poza wskazanym obszarem palenie papierosów będzie zabronione.


Czego nie można wnosić na koncerty?
Do hal nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video. Zabrania się także zabierania ze sobą wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, święcących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks), a także innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.


Aparaty fotograficzne
Zabrania się wnoszenia wszystkich aparatów fotograficznych, sprzętu rejestrującego audio-video oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego (m.in. tabletów oraz kamerek Go-Pro), który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia. Zabrania się wnoszenia również profesjonalnego sprzętu fotograficznego. W przypadku nierespektowania zasad, management artysty zastrzega sobie prawo do skonfiskowania wyżej wymienionych przedmiotów. Można wnosić jedynie telefony komórkowe oraz małych gabarytów powerbanki.


Punkty medyczne
Podczas koncertu w TAURON Arenie Kraków czynny będzie jeden stacjonarny punkt medyczny na płycie oraz kilka mobilnych.
W ERGO ARENIE medyczny punkt stacjonarny zostanie zlokalizowany na pierwszej kondygnacji, w okolicy wejścia C1 będą również punkty mobilne.