Gwiazdy murem za Ukrainą: Andrea Bocelli, Madonna i wiele więcej

28 lutego 2022

Cały wolny świat jednoczy się niosąc wsparcie Ukrainie, robią to także gwiazdy takie jak: Andrea Bocelli, Madonna czy Scorpions. Ci międzynarodowi artyści kilkoma kliknięciami są w stanie wpłynąć na miliony swoich fanów, zachęcić ich do pomocy Ukrainie lub po prostu szerzyć oficjalne, potwierdzone informacje o aktualnych wydarzeniach. Kto jeszcze zaangażował się w sprawę Ukrainy?

 

Atak Rosji na Ukrainę zburzył naszą wizję bezpiecznego świata. Jednak nikt na to godzić się nie będzie! Tylko w ciągu kilku dni od inwazji Rosji, reszta wolnego świata maksymalnie zmobilizowała się, zbierając miliony złotych oraz tony potrzebnych produktów na pomoc uciśnionym. Akcje pomocowe nie zwalniają tempa, a swoje zaangażowanie okazują także najbardziej znane osobistości tego świata. Każdy pomaga tak, jak umie najbardziej – w przypadku międzynarodowych gwiazd, ich zasięgi zaczynają nabierać w tym kontekście nowego znaczenia. Artyści swoimi poczynaniami dają przykład milionom swoich fanów, w mgnieniu oka docierają do nich nawołując do wspólnej pomocy i szerzą świadomość problemu.

 

Andrea Bocelli

Uwielbiany, włoski tenor bardzo szybko udostępnił wiadomość o tragedii w Ukrainie swoim 4,5 milionom obserwującym. Znany ze swojej dobroczynności Andrea uświadomił fanom skalę wydarzeń, uwrażliwił na krzywdę, którą niesie ze sobą wojna i zachęcił do modlitwy o poszkodowanych.

 


Scorpions

Ten kultowy zespół przeżył i widział już wiele. Znani na całym świecie z hitów propagujących pokój i miłość takich jak “Wind of change” czy najnowszy “Peace maker” dokładnie wiedzą, jakie zło wyrządzają despotyczne rządy, a swój sprzeciw wyrazili już w pierwszy dzień rosyjskiej inwazji.

 


Justin Bieber i Hailey Bieber

Zaangażowanie w sprawę okazał również Justin Bieber oraz jego żona Hailey Bieber. Jedna z najbardziej popularnych par show biznesu razem dociera do ponad 260 milionów użytkowników. W relacjach na instagramowych profilach pojawiły się wpisy, deklarujące ich wsparcie dla Ukrainy oraz wskazówki, jak pomóc temu narodowi nawet z najdalszych zakątków świata.


Madonna

Ikona muzyki pop wspiera sprawę Ukrainy całym sercem i udostępnia mnóstwo informacji o możliwościach pomocy. Artystka wyraża absolutny sprzeciw wobec agresji rosyjskiej, publikuje także nagrania prezentujące aktualną sytuację w atakowanym kraju, wypowiedzi zbiegłych uchodźców czy linki do zbiórek.

 


Anna Netrebko

Wojna prowadzona przez polityków wcale nie odzwierciedla intencji całego narodu. Część Rosjan protestuje wobec inwazji na Ukrainę, część jeszcze inaczej wyraża potępienie sprawy. I tak w najstarszym na świecie, działającym teatrze operowym San Carlo w Neapolu przesłanie o pokoju oraz przyjaźni między walczącymi nacjami posłały śpiewaczki z Ukrainy i Rosji. Ludmyła Monastyrska i Jekaterina Gubanowa po wykonaniu “Aidy” uścisnęły się mocno na scenie i dołączyły do kampanii włoskiego ministra kultury “Kultura łączy światy”.

 

– Przede wszystkim jestem przeciwna tej wojnie. Jestem Rosjanką i kocham mój kraj – wypowiedziała się przy tej okazji Anna Netrebko, która występowała w roli Aidy w poprzednich spektaklach.


Green Day, Imagine Dragons, Oxxxymiron
Kolejnym wyrazem sprzeciwu muzyków są odwołane koncerty, które miały odbyć się w Rosji. Na razie dwa światowej sławy zespoły rockowe: Green Day i Imagine Dragons oraz popularny rosyjski raper odmówili wystąpienia w tym kraju. Muzycy nie dopuszczają możliwości, by zignorować dramatyczne działania Rosji i zagrać tam, jak gdyby nic się nie wydarzyło. Co ciekawe nawet Oxxymiron, który sam jest Rosjaninem w geście solidarności z Ukrainą odwołał występy w swoim własnym kraju.

 

 

Il Volo i Hauser
Włoskie trio oraz znany wiolonczelista z duetu 2Cellos wystąpili na gali “International Peace Honors”, poświęconej sprawie Ukraińskiej. Wydarzenie to organizowane było z zamysłem uhonorowania światowych liderów oraz obywateli, którzy szerzą pokój, dobroczynność i sprawiedliwość na świecie – w kontekście dzisiejszych wydarzeń nabrało zupełnie innego znaczenia. Cały wieczór stał się jednym, wielkim nawoływaniem o pokój.

 

Sposobów, by pomóc Ukrainie w tym ciężkim czasie jest wiele. Oficjalne zbiórki, sposoby wsparcia oraz informacje dla uchodźców znajdziesz na stronie: https://pomagamukrainie.gov.pl/. Stoimy murem za Ukrainą!