19 marca 2012

Piosenkarka pop Ilaria Della Bidia weźmie udział w koncercie Andrea Bocellego, który odbędzie się 29 kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie. Włoska artystyka będzie kolejnym gościem króla tenorów. Wcześniej organizatorzy poinformowali między innymi o występie znanej sopranistki Paoli Sanguinetti.

Tym samym wiadomo już niemal wszystko na temat muzuków, którzy pojawią się na scenie w trakcie jedynego tegorocznego koncertu Andrea Bocellego w Polsce. Włoch swoje największe przeboje zaśpiewa przy akompaniamencie orkiestry Filharmonii Łódzkiej imienia Artura Rubinsteina. Dyrygentem będzie Marcello Rota. W koncercie weźmie także udział znana sopranistka Paola Sanguinetti. – Teraz do tego grona dołączyła artystka z zupełnie innego świata muzycznego. Ilaria Della Bidia to piosenkarka pop i jej głos z pewnością będzie stanowić ciekawe uzupełnienie niepowtarzalnego wokalu Andrea Bocellego – tłumaczy Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która wraz z Radiem Złote Przeboje jest organizatorem koncertu Andrea Bocellego w łódzkiej Atlas Arenie.

Ilaria Della Bidia urodziła się i dorastała w Toskanii. Od najmłodszych lat jej życie toczyło się wokół muzyki. Początkowo przede wszystkim rozwijała umiejętność gry na pianinie, jednak z czasem coraz częściej zaczęła występować jako gość w trakcie krajowych i międzynarodowych festiwali piosenkarskich. Wielokrotnie udowodniła, że jest bardzo wszechstronną artystką. Ilaria Della Bidia potrafi bowiem wykonywać zarówno utwory jazzowe, bluesowe, a także zahaczające o muzykę pop i dance.

W 2002 roku Ilaria Della Bidia przeprowadziła się na stałe do Rzymu. Tam rozwinęła się jej kariera. Artystka w dalszym ciągu występowała jako piosenkara i pianistka. Coraz częściej brała także udział w programach telewizyjnych. Poza tym, tworzyła własną muzykę i pisała teksty w języku włoskim, angielskim i hiszpańskim. – Regularnie była obecna w telewizji Rai Uno. To drugi pod względem oglądalności kanał we Włoszech. Dzięki występom dla szerokiego grona osób stała się muzykiem rozpoznawalnym w całym kraju – tłumaczy Janusz Stefański z agencji Prestige MJM. Ilaria Della Bidia w trakcie łódzkiego koncertu wykona z królem tenorów kilka piosenek.

Organizatorzy przypominają, że bilety na to wyjątkowe wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron www.imprezyprestige.com i www.ticketpro.pl oraz w sieciach Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.