6 lutego 2012

Legendarny zespół Guns N` Roses wystąpi w tym roku w Polsce! Koncert amerykańskiej grupy odbędzie się 11 lipca na Stadionie Miejskim w Rybniku. Organizatorami koncertu będą: agencja Prestige MJM, miasto Rybnik oraz Radio Złote Przeboje.

Guns N’Roses to jeden z najwybitniejszych zespołów w historii światowego rocka. W zgodnej opinii fachowców w ich muzyce jest wszystko, czym dobry hard rock i heavy metal być powinien. Do tej pory zespół sprzedał ponad 100 milionów płyt.

Guns N` Roses na światowej scenie muzycznej debiutował w 1985 roku. Przez lata grupa stworzyła swój charakterystyczny styl, w którym dominują przede wszystkim duety gitar elektrycznych i wysoki wokal. Koncerty Guns N` Roses to jednak nie tylko rockowe brzmienie. W twórczości amerykańskiej grupy odnaleźć można także wiele nastrojowych ballad.

Jestem przekonany, że koncert w Rybniku będzie jednym z największych wydarzeń muzycznych tego roku – twierdzi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Radiem Złote Przeboje oraz we współpracy z władzami Rybnika organizuje występ amerykańskiego zespołu.

Do tej pory grupa Guns N’Roses tylko raz grała w Polsce. 15 czerwca 2006 roku Gunsi zaśpiewali na stadionie Legii w Warszawie. Rybnicki koncert będzie częścią cyklu „Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje”. Wcześniej w ramach cyklu ogłoszone zostały koncerty: Michaela Buble w Gdańsku (23 kwietnia), Eltona Johna w Łodzi (7 lipca) oraz Andrea Bocellego w Łodzi (29 kwietnia).

Warto przypomnieć, że koncert Guns N’Roses będzie kolejnym wielkim wydarzeniem muzycznym, które odbędzie się na Stadionie Miejskim w Rybniku. 13 czerwca ubiegłego roku na wspomnianym obiekcie wystąpił bowiem Bryan Adams. Ubiegłoroczny koncert przyczynił się do znakomitej promocji Rybnika zarówno w Polsce jak i za granicą. Nie inaczej będzie też zapewne w tym roku. – Koncert zapowiada się naprawdę ekscytująco. Już teraz zapraszam wszystkich fanów legendarnej grupy, by 11 lipca pojawili się w naszym mieście – mówi Adam Fudali, prezydent Rybnika.

Ceny biletów na koncert Guns N` Roses ustalone zostały na następującym poziomie: 99,199 i 250 złotych (murawa boiska), 270 złotych (trybuny), 690 złotych (VIP). Będzie je można nabywać poprzez stronę www.imprezyprestige.com, w salonach Empik, sklepach Media Markt oraz Saturn. – Początek sprzedaży zaplanowano na piątek, 10 lutego, na godzinę 12.00. Zainteresowanie koncertem jest bardzo duże. Warto się więc pośpieszyć – dodaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.