6 marca 2018

Andrea Bocelli jest w ferworze pracy! Kilka dni po otrzymaniu nagrody Global Awards dla najlepszego wykonawcy klasycznego, znowu wyrusza w trasę koncertową! Na polski występ artysty musimy poczekać do 11 maja 2019 roku

 

Andrea Bocelli, legendarny włoski tenor, od lat uznawany za jednego z najpopularniejszych artystów w historii muzyki, kilka dni temu został nagrodzony Global Awards w Londynie dla najlepszego wykonawcy klasycznego! A jeszcze w tym tygodniu rozpocznie kolejną trasę koncertową po Europie. W Polsce Andrea Bocelli pojawi się 11 maja 2019 roku na INEA Stadionie w Poznaniu z okazji stulecia Uniwersytetu Poznańskiego.


Ikona świata muzyki ani na chwilę nie odpoczywa! Podczas londyńskiej gali tenor nie tylko otrzymał nagrodę Global Awards dla najlepszego wykonawcy klasycznego, ale również zaśpiewał swój niezwykle rozpoznawalny i uwielbiany przez publiczność utwór – Time To Say Goodbay! Wykonanie podbiło serca wszystkich gości zgromadzonych na sali i doczekało się nawet pierwszych tego wieczora owacji na stojąco! Także drugi klasyk – Nessun Dorma – poderwał publiczność z miejsc!
– To był naprawdę przepiękny występ na scenie, pierwsze owacje na stojąco tego wieczora – chwaliła dziennikarka.
– Dziękuję bardzo, najważniejszą rzeczą dla śpiewaka jest zawsze czuć emocje i uczucia publiczności, a w tym mieście zawsze to odnajduję – odpowiedział Andrea Bocelli po występie na Global Awards.

 

 

Włoski tenor nie należy jednak do osób, które po sukcesie spoczywają na laurach. Przyglądając się jego artystycznej sylwetce dostrzec można, że mimo wielu osiągniętych sukcesów, nadal rozwija się i podejmuje współpracę z innymi gwiazdami, jak Ed Sheeran czy Ariana Grande.
– Świat jest pełen pięknych głosów, a ja kocham głosy od kiedy byłem dzieckiem. Fakt śpiewania z nimi to dla mnie zawsze wielki przywilej – komentuje Andrea Bocelli.
Wokalista równie chętnie łamie utarte zasady klasycznej opery jak również sam próbuje sił w nowych kompozycjach. Najlepszym tego przykładem jest piosenka Perfect Symphony, którą Włoch nagrał wraz z Edem Sheeranem. Utwór jest szalenie popularny także w tej wersji, a sekret jego stworzenia jest niemniej ciekawy. Temat poruszony został po występie Bocellego na rozdaniu nagród Global Awards. Śpiewak tak to skomentował:
– To było dla mnie naprawdę przepiękne doświadczenie, zwłaszcza, że moi synowie uwielbiają Eda Sheerana. Kiedy więc przyjechał do mojego domu, wszyscy byli niezwykle szczęśliwi. I naprawdę podobało mi się, że tak uparcie chciał tego, żebym zaśpiewał jako tenor w jego utworze. Początkowo byłem całkowicie zaskoczony, ponieważ melodia w piosence jest przeznaczona dla niego. Więc naprawdę sądziłem, że nie jestem w stanie tego wykonać. Ale on po prostu przyjechał do mojego domu i razem nam się udało. Koniec końców, okazało się, że ludziom też się podoba!

 

Bocelli ma na koncie wiele sukcesów i zasadniczo mógłby zakończyć już koncertowanie po świecie. Jednak on stawia sobie kolejne wyzwania! Już za kilka dni rozpoczyna nową trasę koncertową, która wygląda zaprawdę imponująco! Inauguracja nowego sezonu rozpocznie się 10 marca w chorwackim Zagrzebiu. Następnie wokalistę oklaskiwać będzie publiczność w Wiedniu, Monachium, Hamburgu, Hanowerze i Pradze. U progu lata Bocelli wyruszy do Stanów Zjednoczonych, by dać koncerty w San Jose, Los Angeles, San Diego, Portland, Seattle. 30 czerwca powróci do Europy, gdzie wystąpi w Niemczech. Lipiec to czas, który Andrea spędzi w słonecznej, letniej Toskanii w swoim rodzinnym mieście – Lajatico, gdzie da dwa koncerty. Imponująco zapowiada się także wrzesień, kiedy tenor odwiedzi Amerykę Południową. Jesienią przyjdzie czas na koncerty w Europie, podobnie jak na początku kolejnego roku. Okazuje się bowiem, że 2019 rok już szczelnie się zapełnia planami koncertowymi. Prawdziwe artystyczne wydarzenie z Andreą Bocellim w roli głównej zaplanowane jest w Polsce, 11 maja w 2019 roku w Poznaniu. W tym dniu odbędzie się wielki koncert z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego na INEA Stadionie.

 

 

Na proste pytanie, dlaczego tyle koncertuje, pada niewyszukana odpowiedź samego tenora:
– Po prostu lubię dawać emocje, które ogarniały mnie, kiedy będąc dzieckiem słuchałem wielkich głosów, w których byłem zakochany – podsumowuje Andrea Bocelli.
Z całą pewnością emocji nie zabraknie podczas jego wielkiego koncertu w Poznaniu w przyszłym roku. Choć termin wydarzenia może wydawać się odległy, warto już dzisiaj kupić bilety, bowiem polskie występy z udziałem Bocellego zawsze cieszą się dużym powodzeniem i są niemal zawsze wyprzedawane. 


Wejściówki na koncert 11 maja 2019 roku można nabywać za pośrednictwem stron: bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management – operator INEA Stadionu.