Garnek z rosołem, mnóstwo owoców i ryb dla Bon Jovi

11 czerwca 2013
Garnek z rosołem z kury, bochenek francuskiego lub włoskiego chleba, sałatka z grillowanym kurczakiem czy specjalna odmiana grochu – to potrawy, których tuż przed wyjściem na scenę na gdańskiej PGE ARENIE może skosztować Jon Bon Jovi.
 
Wymagania gastronomiczne zespołu i całej produkcji koncertu są znacznie dłuższe. Precyzyjnie zostały określone wszystkie posiłki, które mają być podane każdego dnia. Na śniadanie organizatorzy wspólnie z kucharzami ekipy Bon Jovi muszą przygotować poza klasycznym pieczywem także pieczywo z rodzynkami i angielskie muffinki. Do tego konieczne jest duża porcja owoców. 
 
Jagody, arbuz, spadź, ananas oraz kantalupa, a więc jedna z odmian melona. To tylko niektóre wymagania zespołu Bon Jovi – tłumaczy Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, które wspólnie z Areną Gdańsk Operator jest organizatorem koncertu na PGE ARENIE.
 
Na śniadanie zespół i jego management może skosztować również starte ziemniaki smażone z cebulką lub bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych danie biscuits n`gray. Poza tym, organizator musi przygotować dwie lokalne i dwie międzynarodowe gazety. Z dużą starannością management Bon Jovi przedstawił również swoje oczekiwania dotyczące lunchu dla zespołu i jego współpracowników. Poza gorącymi przystawkami mięsnymi na stole musi znaleźć się między innymi zupa z krakersami oraz kilka rodzajów sałatek. Należy także przygotować bar z krojonymi wędlinami. 
 
Ściśle została także określona lista potraw na kolację. W tym przypadku dominują przede wszystkim ryby: halibut na parze, opiekany dorsz, stek z tuńczyka, łosoś i sum. 
Do tego należy dodać takie dania jak grilowany stek, pieczona wieprzowina podsmażana na sposób chiński, mięso duszone z warzywami, raviolli, naleśniki z warzywami, precelki oraz surowe niesolone migdały – wymienia Marek Kurzawa z Prestige MJM.
 
Odpowiednia obsługa gastronomczna dla Jona Bon Jovi musi być też zapewniona przed samym koncertem. Tuż przed wyjściem na scenę lider amerykańskiego zespołu może skosztować jednej z kilku potraw. 
 
Musimy przygotować między innymi cały garnek z rosołem z kury, sałatkę z grillowanym kurczakiem, bochenek francuskiego lub włoskiego chleba, paterę owoców oraz mały talerz z młodą marchewką, selerem, pomidorkami koktajlowymi oraz sugar snap pea, który jest specjalną odmianą grochu – wymienia listę oczekiwań lidera zespołu Mateusz Pawlicki z Prestige MJM.
 
Bilety na koncert, który odbędzie się już 19 czerwca na gdańskiej PGE ARENIE można nabywać za pośrednictwem stron www.imprezyprestige.com i www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK., Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.