„Futer” zwiastuje koncertowe DVD zespołu Oberschlesien

25 kwietnia 2016

„Futer” to najnowszy teledysk śląskiego zespołu Oberschlesien, który zwiastuje album DVD z koncertem zarejestrowanym 31 października 2015 roku w Operze Śląskiej w Bytomiu.


– Całość wydawnictwa będzie utrzymana w tym klimacie. Spodziewajmy się więc czegoś naprawdę dobrego – zapewnił Michał Stawiński, wokalista grupy Oberschlesien.
To było wyjątkowe wydarzenie, bo utwory Oberschlesien doczekały się symfonicznych aranżacji, na scenie obok grupy pojawiła się licząca 49 osób orkiestra, a kierownikiem muzycznym, aranżerem, dyrygentem tego przedsięwzięcia był Adam Sztaba. Połączenie osobistości z pozornie dwóch różnych muzycznych światów w ich przypadku okazało się strzałem w dziesiątkę.


Śląska formacja niedawno zagrała koncert z udziałem symfoników z Opery Śląskiej pod batutą Adama Sztaby w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.
Kolejne spotkanie na scenie nie oznaczało jednak mniejszych emocji niż podczas pierwszych wspólnych występów.
– Ja zawsze mówię, że jeżeli trema przestanie towarzyszyć artystom to artyści zaczynają robić dziadostwo. Trema musi być, bo wtedy jest fajnie – podkreślił Michał Stawiński.


Kiedy DVD z symfonicznym koncertem ukaże się na sklepowych półkach? Musimy uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości.
– Ciężko nam określić konkretną datę, kiedy ukaże się to DVD, bo nie chciałbym przestrzelić terminów. Zależy nam na tym, aby wydawnictwo było zrobione jak najlepiej, by wszyscy byli zadowoleni. Na to trzeba czasu. Ale na pewno premiera będzie miała miejsce jeszcze w tym roku – powiedział wokalista.


W związku z pracami nad albumem DVD, muzycy zespołu Oberschlesien odkładają myśli o trzecim studyjnym krążku na niedaleką przyszłość. Nowy materiał grupy planowany jest na przyszły rok.

 

Oficjalny klip „Futer” OBERSCHLESIEN & ADAM SZTABA SYMFONICZNIE