„Futbolówka” z przymrużeniem oka i trzypłytowe wydawnictwo na 30-lecie

6 maja 2016

Świętowanie trzydziestolecia zespołu Farben Lehre to nie tylko urodzinowe koncerty, ale także okazjonalne wydawnictwa.


Pojawiła się już limitowana wersja płyty z cyklu „The Best of…", na której znalazło się piętnaście wybranych utworów. Krążek dostępny jest jedynie na stronie internetowej oraz w koncertowym sklepiku na urodzinowej trasie Farben Lehre. Swoją premierę miała też winylowa wersja albumu „Farbenheit”, która jest już dostępna w sklepiku zespołu. Oczywiście jest limitowana.

 

Jak mówią członkowie zespołu, najważniejszy punkt obchodów jubileuszu jest jeszcze przed nimi.
– Po raz pierwszy w historii zdecydowaliśmy się na nagranie materiału unplugged (akustycznie) z kawałkami wybranymi z wieloletniego repertuaru kapeli. Do tego przedsięwzięcia zaprosiliśmy dwóch dodatkowych muzyków, którzy tym razem nie zafunkcjonują tylko i wyłącznie w charakterze gości, ale będą mieli znaczący wpływ na sam proces powstawania poszczególnych kawałków. Oprócz etatowej „czwórki" na gitarze prowadzącej zagra Mariusz Kumala (gitarzysta Closterkeller), natomiast na instrumentach perkusyjnych Norbert „Złoty” Krzewski (lider formacji Neuropatia). Tradycyjnie przewidujemy również udział specjalnie zaproszonych gości, wśród których pojawią się wokaliści, wokalistka oraz paru instrumentalistów, m.in. skrzypek, klawiszowiec, akordeonista czy trębacz – mówią muzycy.

 

 

Na wydawnictwie ma się znaleźć 17 piosenek z repertuaru Farben Lehre oraz jeden cover – niespodzianka. Ale to nie koniec, bo płyta akustyczna będzie jedynie częścią trzypłytowego albumu. Jubileuszowe wydawnictwo zatytułowane „Trzy dekady” ukaże się wczesną jesienią 2016 roku.

 

Urodzinowa trasa koncertowa zespołu Farben Lehre zawita również na Wyspy Brytyjskie. Grupa pojawi się tutaj we wrześniu tego roku. Zagrają w Leeds, Londynie, Southampton oraz Bristolu.
A póki co, Farben Lehre ma dla fanów coś na odstresowanie. Utwór „Futbolówka”.
– Stworzyliśmy  ze sporym przymrużeniem oka luźny, skoczny kawałek w futbolowym temacie dla wszystkich zwolenników piłkarskiej gorączki, niespełna dwa miesiące przed emocjami związanymi z Euro 2016. Tym bardziej, że naszym skromnym zdaniem po raz pierwszy od dłuższego czasu nasza reprezentacja wcale nie jest na straconej pozycji, a wręcz przeciwnie, rysują się pewne realne optymistyczne scenariusze. Naszą swoistą reakcją jest nowa piosenka „Futbolówka” – podkreślają muzycy Farben Lehre.