14 listopada 2017

Wiemy, kto jest pomysłodawcą genialnych kreacji artystycznych Gregorian, Sarah Brightman i innych wykonawców! Talent i pracowitość to nie wszystko, trzeba mieć jeszcze na siebie pomysł! Za sukcesem wielu znanych gwiazd nie stoją jedynie one same, lecz także ich… producenci. Z reguły nic o nich nie wiemy, jednak nazwisko Franka Petersona wyszło z produkcyjnego cienia, a on sam doczekał się sławy! To jego „dzieckiem” jest Royal Christmas Gala, którą będziemy mogli zobaczyć już 17 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie.

 

Frank Peterson to 54-letni niemiecki producent muzyczny, który jest autorem wielu niezwykłych projektów. Przyczynił się m.in. do sławy takich postaci, jak: Princessa, Ofra Haza, Mario Frangoulis, Andrea Bocelli, Sarah Brightman czy obecnie wschodzącej gwiazdy – Narcisa Ianau. Największą popularnością cieszy się jednak, stworzony w całości przez niego, chór Gregorian, funkcjonujący wcześniej, jako projekt pod nazwą Enigma. Gregorianie, których śpiew stylizowany jest na chorał gregoriański, od wielu lat odnoszą sukcesy i cieszą się popularnością. Okazuje się, że to właśnie Frank Peterson stoi za pomysłem i stylizacją grupy. W wywiadzie dla Prestige MJM, zapytani o historię i pomysł, jaki stoi za ich artystycznym wizerunkiem, odpowiadają z rozbrajającej szczerością:

 

Trzeba zapytać o to naszego producenta, to jego produkcja i pomysł! Wszystko to pochodzi od Franka Petersona i jego genialnego umysłu!

 

 

Nie tylko image Gregorian jest wizją artystyczną Franka Petersona. Jest on również autorem i pomysłodawcą show bożonarodzeniowego – Royal Christmas Gala – przepięknego spektaklu świątecznego, łączącego wszystkie elementy doskonałego widowiska, takie jak: muzyka grana żywo, piękny śpiew, światła, ogień, efekty specjalne i taniec. Sarah Brightan na konferencji w Berlinie przyznaje, że projekt Royal Christmas Gala, w którym, obok Gregorian, jest głównym headlinerem, okazał się pomysłem… nikogo innego, jak właśnie Franka Petersona! To tylko podkreśla fakt, jak wielką wyobraźnię i moc pomysłów posiada ten niemiecki producent.

 

– Pamiętam, kiedy Frank przyszedł do mnie z tym projektem, abyśmy się mu przyjrzeli i stwierdziliśmy, że to jest po prostu… świetne! Powiedział: wiem, że kochasz święta, dlaczego tego nie połączymy i nie stworzymy gali bożonarodzeniowej? Zaczęliśmy nad tym pracować, zaprosiliśmy różnych gości i dotarliśmy do tego miejsca, gdzie dziś jesteśmy – przyznaje Sarah Brightman na konferencji promującej The Royal Christmas Gala w Berlinie.

 

Frank Peterson wydaje się być również nadzieją dla wschodzących talentów. Przekonał się o tym młodziutki, bo zaledwie 22-letni, Narcis Ianau. Pomimo swojego niezwykłego daru, jakim jest jego zupełnie nieprzeciętny głos, długo miał problem z odnalezieniem dla siebie odpowiedniej drogi. Narcis śpiewa bowiem kontratenorem,  chociaż sam o sobie mówi jako o sopranie. Przyznaje, że ciężko było mu znaleźć repertuar, który nie tylko odpowiadałby jego młodemu wiekowi, ale także pozwalałby mu wykonywać partie dla sopranu, nie przekreślając jednocześnie własnej osobowości. 

 

– Jestem męskim sopranem, nie kontratenorem i nie do końca wykonuję repertuar napisany dla kontratenorów. Dla przykładu: nie mogę wykonać wszystkich części solo dla sopranu i jest mi bardzo ciężko znaleźć operę, w której mógłbym się odnaleźć (…). Tak samo powiedział mój producent Frank Peterson: mój głos jest stworzony dla gatunku crossover, nie dla opery – mówi Narcis w wywiadzie dla Prestige MJM.

 

Niewielu artystów, zwłaszcza tak młodych, miało tyle szczęścia i na tyle wielki talent, by wzbudzić zainteresowanie słynnego niemieckiego producenta. Narcis występuje teraz u boku największych gwiazd gatunku crossover na świecie, które wcześniej jedynie podziwiał. Wśród nich, oprócz Gregorian i Sarah Brightman, są również czarujący tenorzy – Fernando Varela i Mario Frangoulis. Obaj ekscytuje fakt udziału w Royal Christmas Gala i często wspominają Franka jako osobę, która wnosi do ich życia niezwykłe projekty.

 

 

– Za każdym razem jestem bardzo podekscytowany, kiedy dostaję „ten” prezent –dzwoni do mnie Frank Peterson i mówi: chciałbyś to zrobić? Myślimy o trasie po Europie – mówi Mario Frangoulis w wywiadzie dla agencji Prestige MJM.

 

Wiadomo, że artysta musi przede wszystkim mieć talent, medialną osobowość i wykazać się niezwykłą pracowitością i samozaparciem. Potrzebuje jednak wsparcia i pomocy. Na szczęście istnieją producenci tacy, jak Frank Peterson – pomysłodawca, inicjator, mentor, osoba która w razie potrzeby wskaże drogę i umożliwi dalszy rozwój.

 

Każdy z projektów, które wymyślił Frank Peterson, są niezwykłe, a gwiazdy nad którymi roztoczył opiekę – to niezwykłe osobowości. Co może wyjść z takiego połączenia? Tylko najlepsze! Na jednej scenie w Royal Christmas Gala zaprezentują się: Sarah Brightman, Gregorianie, Mario Frangoulis, Fernando Varela, Narcis oraz inni goście. To niezwykłe widowisko odbędzie się 17 grudnia w Atlas Arenie w Łodzi

 

– Bardzo się cieszę! Cieszę się, że mogę być częścią tego projektu. Cieszę się jednak bardziej na myśl o publiczności! Ponieważ otrzymają ten cudowny i pełen różnorodności spektakl. To będzie przepiękne przygotowane i przedstawione show! – komentuje Fernando Varela, jeden z bohaterów czekającego nas widowiska. 

 

Bilety na Royal Christmas Gala są do nabycia poprzez strony: www.bilety.prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik w całej Polsce. Koncert organizuje agencja Prestige MJM.