Formacja Sixx:A.M. kończy nowy materiał i planuje występ w Polsce

15 grudnia 2015

W czerwcu na koncertowej mapie Polski zadebiutuje Power Festival, wydarzenie dedykowane wszystkim miłośnikom ciężkich, zachodnich brzmień. W trakcie pierwszej edycji koncertu na scenie pojawią się formacje: Korn, Megadeth oraz Sixx:A.M. Ta ostatnia jest właśnie w zaawansowanej fazie pracy nad premierowymi utworami oraz światowym tournée. Nowy materiał jako jedna z pierwszych usłyszy publiczność zgromadzona w łódzkiej Atlas Arenie!

 

 

 

 

Muzycy z grupy Sixx:A.M. kończą właśnie pracę nad dwoma kolejnymi krążkami, które uzupełnią dyskografię zespołu, składającą się obecnie z wydawnictw: "The Heroin Diaries Soundtrack" (2007), "This Is Gonna Hurt" (2011) oraz "Modern Vintage" (2014). Nikki Sixx, DJ Ashba oraz James Michael nie kryją zadowolenia z efektów pracy w studio , jak również podekscytowania w związku z przyszłoroczną, światową trasą koncertową.

 

 

– W kwietniu 2015 zagraliśmy pierwszą premierową trasę jako headliner. Po jej zakończeniu zaczęliśmy natychmiast pisać nowe kawałki i nagrywać je w studio. Tamta trasa zapoczątkowała nowy rozdział w naszej karierze. Rok 2016 będzie dla nas kolejnym zwrotnym punktem. Wreszcie zagramy międzynarodowe tour i zaprezentujemy nowy, świetny materiał.- zdradzili popularni muzycy w jednym z najnowszych wywiadów.

 

 

Zespół Sixx:A.M. to prawdziwa kombinacja muzycznych osobowości, która – oprócz doskonałych albumów – może pochwalić się również świetną energią sceniczną. Nie bez powodu każdy koncert tej formacji cieszy się ogromną popularnością i niezawodną frekwencją.

 

 

– Zespół Sixx:A.M. jest ceniony przede wszystkim za to, że gra z poszanowaniem rockowej tradycji – wyraziste riffy, klasycznie cięte solówki gitarowe, chwytliwe refreny – ale też zapewnia świeżość, oprawę brzmieniową już ewidentnie z XXI wieku. Zadowoleni będą więc zarówno fani Mötley Crüe, z którego wywodzi się basista Nikki Sixx, jak i zwolennicy nowoczesnych produkcji. Za to odpowiedzialny jest James Michael, śpiewający multiinstrumentalista i producent Sixx:A.M., ceniony współpracownik gwiazd rocka z młodszego pokolenia – m.in. Halestorm i Papa Roach, jak i nieco starszych – choćby Meat Loaf czy właśnie Mötley Crüe. – przyznał Paweł Brzykcy z redakcji magazynu Teraz Rock.

 

 

Muzycy z Sixx:A.M. chętnie angażują się również w wiele dodatkowych muzycznych projektów, o czym mogła już przekonać się polska widownia.

 

 

Warto przypomnieć, że Dj Ashba miał już okazję zaprezentować się polskiej publiczności podczas rybnickiego koncertu Guns N' Roses. Po sukcesie tamtego wydarzenia, nikogo nie trzeba zapewniać, że to wybitny muzyk, który doskonale radzi sobie z wymagającymi riffami Slasha. Co interesujące, także nazwisko James'a Michaela nie powinno być obce polskim słuchaczom. Artysta odpowiadał za produkcję koncepcyjnego albumu "Humanity – Hour 1" niemieckiej formacji Scorpions, który został wydany w 2007 roku. – przypomniał Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje wydarzenie Power Festival.

 

 

Nie ma więc wątpliwości, że – dzięki występom formacji Korn, Megadeth oraz Sixx:A.M. – Power Festival zagwarantuje wszystkim uczestnikom potężną dawkę ciężkiego brzmienia i niezapomnianych wrażeń. Zróżnicowany line-up wydarzenia został przygotowany z myślą o kombinacji stylów, oscylujących wokół szeroko pojętej muzyki rockowej, a także thrash oraz nu metalowej. Impreza to również ukłon w stronę wszystkich miłośników muzycznych poszukiwań oraz słuchaczy otwartych na różne nurty oraz gatunki.

 

 

Festiwal z udziałem zespołów: Korn, Megadteh oraz Sixx: A.M. odbędzie się 7 czerwca 2016 roku w łódzkiej hali Atlas Arena. Bilety na to wydarzenie można zakupić poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik. 

 

 

Galeria