Five Finger Death Punch wyruszy w trasę promującą „Got Your Six”!

2 lutego 2016

Amerykańska formacja Five Finger Death Punch, jedna z zagranicznych gwiazd Jarocin Festiwal 2016, zdradziła szczegóły międzykontynentalnej trasy koncertowej, promującej album „Got Your Six”. Już za kilka tygodni muzycy rozpoczną światowe tournée, w ramach którego zagrają w Australii, Ameryce Północnej oraz Europie.


W połowie kwietnia popularna amerykańska grupa z Los Angeles rozpocznie międzykontynentalną trasę koncertową, promującą wydany we wrześniu 2015 album "Got Your Six", szósty studyjny krążek grupy, prezentujący 12 utworów utrzymanych w stylistyce heavy metalu oraz hard rocka. Jak oceniają sami muzycy, najnowsza płyta jest najlepszym wydawnictwem w ich dotychczasowym dorobku.


Gdyby ktoś poprosił mnie o podsumowanie, jaki jest zespół Five Finger Death Punch, odpowiedziałbym, że wszystko, co potrzebuje wiedzieć o nas, znajdzie na najnowszym krążku."Got Your Six" to dotąd nasze najlepsze wydawnictwo. Każdy człowiek jest niczym Doktor Jekyll i pan Hyde, o czym śpiewamy w jednym z singli. Każdy z nas ma kilka osobowości, bez względu na to jak cywilizowani i wyrafinowani sądzimy, że jesteśmy. Jeśli odważycie się przyjrzeć sobie bardzo uważnie, odkryjecie gdzieś bardzo głęboko w sobie demona. Być może okoliczności jeszcze go z was nie wydobyły, ale uwierzcie mi, że tam jest" – tak najnowsze wydawnictwo podsumował Ivan Moody, wokalista 5FDP.

 


Album zdążył zyskać już wiele pozytywnych recenzji, również w naszym kraju. Jak oceniają eksperci, mamy w tym przypadku do czynienia z płytą, która usatysfakcjonuje słuchaczy oczekujących od heavy metalu również pokaźnej dawki dobrej zabawy.


„Got Your Six” to kawałek prostego, wpadającego w ucho heavy metalu. Zero fałszu i silenia się na artyzm. Melodyjne, bezpretensjonalne riffy i trochę groovu, a wszystko to z odpowiednią dawką mocy i pozytywnej agresji. Pozytywna płyta, dla każdego kto w heavy metalu szuka też zabawy, a nie tylko technicznej perfekcji i poważnych klimatów. Ta grupa jest autentyczna w tym co robi. Nie chodzi im o politykę, poruszanie problemów społecznych, czy edukowanie ludzi. Nie dążą też do pokazywania "prawd" o tym świecie. Five Finger Death Punch chce się po prostu dobrze bawić, chcą dawać swoją muzyką dużo pozytywnej energii. Fani to doceniają, bo grupa nie udaje kogoś kim nie jest – ocenił Tomasz Koza z portalu Metalnews.pl.


Jak dotąd, w ramach światowej trasy promującej „Got Your Six”, Ivan Moody, Zoltan Bathory, Jeremy Spencer, Jason Hook oraz Chris Kael zaplanowali 5 koncertów w Australii (Perth, Hindmarsh, Melbourne, Sydney oraz Boondall), aż 9 w Stanach Zjednoczonych (Fort Myers, Jacksonville, Evansville, Grand Rapids, Concord, Pittsburgh, Columbus, Schaghticoke  oraz Pryor), a także 7 występów w Europie (Szwecja, Finlandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia oraz Polska). W ramach wizyty w naszym kraju już w lipcu muzycy z Five Finger Death Punch zagrają na scenie wydarzenia Jarocin Festiwal 2016, które odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca.

 

Po tym występie na pewno możemy spodziewać się dużej dawki energii. To zespół, który lubi po prostu dać czadu. Ich muzyka jest prosta, ale chwytliwa, dlatego porwie tłumy. Członkowie zespołu są bardzo sympatyczni, dlatego mogą przyciągnąć uwagę co bardziej wyrafinowanej, jarocińskiej publiczności. To będzie po prostu dobra zabawa – dodaje Tomasz Koza.


Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca 2016. Imprezę zorganizuje agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka w Jarocinie. Wśród dotychczas ogłoszonych gwiazd nadchodzącej edycji znalazły się m.in. formacje: Slayer, TSA, Farben Lehre oraz Luxtorpeda. Trzydniowe karnety można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

 

Galeria