1 czerwca 2015

Na Tak, Fri Stejdż Bend oraz BLUE DEEP SHORTS to trzy zwycięskie formacje, które dołączyły do składu tegorocznych półfinalistów Jarocińskich Rytmów Młodych. Wysoki poziom warszawskiej edycji przesłuchań konkursowych, która odbyła się w minioną sobotę w klubie Fugazi, sprowokował jurorów do wyjątkowo burzliwych obrad oraz przyznania aż trzech dodatkowych wyróżnień.

Na warszawskiej scenie reaktywowanego kultowego klubu Fugazi o bilet do czerwcowego półfinału walczyło 12 młodych kapel, reprezentujących różne style i gatunki muzyczne. Młodzi twórcy zaprezentowali się przed sześcioosobowym jury w składzie: Irek Agrest Andres, Leszek Biolik, Marek Kurzawa, Waldemar Czapski, Paweł Jagóra oraz Wojciech Gruszecki.

Jurorzy nie byli jednogłośni i toczyli ostre dyskusje o to kto i dlaczego powinien znaleźć się w kolejnym etapie Jarocińskich Rytmów Młodych. Ostatecznie udało się wybrać trzy zespoły, które awansowały do dalszego etapu oraz trzy zespoły rezerwowe – komentuje Maciej Śledzianowski, koordynator przesłuchań.

Trójka finalistów to formacje: Na Tak, Fri Stejdż Bend oraz BLUE DEEP SHORTS. Zwycięzcy nie kryli radości z wygranej oraz perspektywy występu w czerwcowym półfinale, który może okazać się dla nich trampoliną do finałowego występu na dużej scenie Jarocin Festiwal 2015. Jurorzy przyznali także dodatkowe wyróżnienia, które trafiły do zespołów: Acora, Aterra oraz Holic. Wyróżnione kapele zostały tym samym wpisane na listę rezerwową konkursu.

Warszawska trójka zwycięzców dołączyła do składu dotychczas wyłonionych formacji: Arcy Młyn, Bez Sensu, Nikt, 8 lat w Tybecie, Baobab oraz Tora Tora Tora. Kolejni półfinaliści zostaną ogłoszeni w trakcie przesłuchań w Gdańsku (6 czerwca, Klub Xkwadrat) oraz w Poznaniu (7 czerwca, Blue Note).

Przypominamy, że piętnastu zwycięzców wszystkich eliminacji regionalnych już 13 czerwca zaprezentuje się przed publicznością oraz jury na jarocińskiej scenie Spichlerza Polskiego Rocka. Ośmiu zwycięzców tego etapu wystąpi na dużej scenie podczas drugiego dnia Jarocin Festiwal 2015. Organizatorzy przyznają także trzy dzikie karty.  

Karnety na tegoroczny Jarocin Festiwal (17-19 lipca) można zakupić za pośrednictwem stron: prestigemjm.com, eBilet.pl, ticketpro.pl oraz eventim.pl na terenie całego kraju, w sieci salonów Empik oraz w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka.