Felix Jaehn: gwiazda melodyjnego house’u już w lipcu wystąpi w Polsce

21 czerwca 2016

Już tylko tygodnie dzielą nas od występu Felixa Jaehn’a w Polsce. Niemiecki artysta, znany z hitów „Ain’t Nobody (Loves Me Better)” oraz "Book Of Love"  to jedna z gwiazd wydarzenia Music Power Explosion. Impreza z udziałem Avicii'ego, Felixa Jaehn’a, Toma Swoona, Modestep DJ-set, Mafia Mike, Widenskiego oraz Warsona odbędzie się 15 lipca w Gdańsku.

 

Felix Jaehn od zawsze miał słabość do muzyki. Ten światowej sławy DJ swoją karierę rozpoczął już jako nastolatek, grając na imprezach urodzinowych przyjaciół. Po ukończeniu edukacji w zakresie produkcji muzycznej w Londynie oraz intensywnych występach jako DJ w całej Europie, Jaehn zyskał duże uznanie w branży muzycznej. Niespełna 22-letni muzyk ma dziś na swoim koncie wiele sukcesów. W sierpniu 2013 roku artysta wydał swój debiutancki singiel, zatytułowany "Sommer am Meer". Prawdziwy rozgłos zyskał jednak dzięki remiksowi utworu "Cheerleader", autorstwa jamajskiego wokalisty OMI.

 

 

W marcu 2015 roku producent wydał kolejny singiel – "Dance With Me', a w kwietniu tego samego roku światło dzienne ujrzał remix do utworu "Ain't Nobody", autorstwa formacji Rufus and Chaka Khan. To właśnie przebój "Ain't Nobody (Loves Me Better)", w którym gościnnie zaśpiewała Jasmine Thompson, wyniósł Felixa Jaehna na szczyty międzynarodowych list przebojów. Ciężka praca doprowadziła go również do współpracy z takimi gwiazdami jak: Steve Aoki oraz Adam Lambert.

 

Choć wykonywana przez niego muzyka jest często nazywana mianem "tropical house", artysta nie przepada za klasyfikowaniem swojej twórczości w ten sposób:
– Nie jestem wielkim fanem tego określenia. Dla mnie to jak wskazywanie podgatunku podgatunków. Wolałbym raczej określić moją twórczość jako melodyjny house. Tak długo, jak w kompozycji chodzi o melodię oraz tekst, to właśnie może być nagranie Felix Jaehn'a – przyznał niemiecki DJ w wywiadzie dla portalu Get Out.

 

 

Popularny twórca ma na swoim koncie występy na wielu prestiżowych festiwalach, w tym m.in: Daydream Festival 2015, Lollapalooza Berlin 2015, ParookaVille Festival 2015, Airbeat One Festival 2015, Ultra Music Festival 2016 oraz Osterhammer Lübeck 2016.  Do historii przeszedł już także występ Jaehn'a przed berlińską Bramą Brandenburską, oglądany przez 500.000 osób. Obecnie niemiecki artysta planuje wizytę w Polsce, w ramach Music Power Explosion. Jak sam przyznaje, każdy występ na żywo wiąże się z dużą dozą spontaniczności.
– Tłumy festiwalowe oraz publiczność klubowa różnią się od siebie, dlatego nie sposób zaplanować z góry ustalonego setu utworów. Zwykle planuję kilka pierwszych piosenek oraz kluczowe utwory, które chcę zagrać. Poza tym przechodzę od piosenki do piosenki, w zależności od klimatu imprezy – zdradził Felix Jaehn.

 

Music Power Explosion z udziałem Avicii'ego, Felixa Jaehn’a, Toma Swoona, Modestep DJ-set, Mafia Mike, Widenskiego oraz Warsona odbędzie się 15 lipca na Stadionie Energa Gdańsk. Wejściówki można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju. 

 

Galeria