Featuring sprawdzoną receptą na sukces Avicii'ego

17 lutego 2016

15 lipca na Stadionie Energa Gdańsk usłyszymy najpopularniejsze hity muzyki klubowej ostatnich lat. Wszystko za sprawą wydarzenia Music Power Explosion, którego główną gwiazdą będzie Avicii. Show szwedzkiego DJ-a, znanego ze współpracy z największymi gwiazdami światowej muzyki, poprzedzi między innymi występ Modestep (DJ Set).


Avicii, czyli Tim Berg, kilka lat temu szturmem wdarł się na europejskie listy przebojów z hitem „Seek Bromance”. W 2013 ukazał się debiutancki album artysty, zatytułowany "True". Na krążku znalazło się 10 utworów, powstałych we współpracy z licznymi gwiazdami światowej sceny muzycznej, co stało się swoistym wyznacznikiem twórczości Avicii'ego. To właśnie z tej płyty pochodzi jeden z największych przebojów Szweda, zatytułowany "Wake Me Up", w którym gościnny udział wziął amerykański piosenkarz Aloe Blacc, znany głównie dzięki takim utworom, jak "I Need a Dollar" oraz "The Man". Na debiutanckim krążku artysty znalazły się również trzy utwory wykonane przez Audrę Mae, amerykańską wokalistkę soulową. Głos piosenkarki możemy usłyszeć w utworach: "Addicted to You" oraz "Shame On Me" i "Long Road To Hell".

 


Tim Berg to od lat jedno z najgorętszych nazwisk muzyki klubowej na całym świecie. Artysta słynie przede wszystkim ze współpracy z największymi gwiazdami, wywodzącymi się z różnych środowisk muzycznych. Niemalże każda kolejna muzyczna kooperacja Avicii'ego to gwarancja hitu. Występ artysty w ramach Music Power Explosion bez wątpienia zachwyci wszystkich fanów muzyki klubowej, których w Polsce nie brakuje – zauważa Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje wydarzenie.


Popularnych nazwisk nie zabrakło również na drugim studyjnym krążku artysty, który trafił do sprzedaży w 2015 roku. Album „Stories” to zbiór szesnastu utworów, do pracy nad którymi Avicii zaprosił m.in. Robbiego Williamsa oraz Simona Aldreda.
Historie od Avicii'ego z jego najnowszej płyty to wielokolorowa opowieść pisana wieloma dźwiękami stanowiąca miszmasz różnych gatunków. Poza małą liczbą wyjątków całość wypada bardzo dobrze. Szwedzkiego dj-a i producenta nie można zaszufladkować w jednym gatunku. Jednak czy wybiera pop, czy rap, każdy utwór naznaczony jest domieszką elektroniki, której jest wierny od początku swojej kariery – ocenił w recenzji płyty Łukasz Tworzewski z portalu All About Music


Wydarzenie Music Power Explosion, którego główną gwiazdą będzie szwedzki DJ Avicii, odbędzie się 15 lipca 2016 roku na Stadionie Energa Gdańsk. Koncert Avicii'ego uzupełni m.in. występ Modestep Dj Set, jak również dj-sety innych artystów, których nazwiska poznamy nieco później. Wejściówki można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.