7 marca 2016

21 lipca w gdańsko-sopockiej hali ERGO Arena wystąpi Lionel Richie. Amerykański gwiazdor wykona swoje największe hity, w tym m.in. legendarne „Hello” oraz „Say You Say Me”. Już dziś wiadomo, że występ wokalisty, uważanego za jednego z autorów najlepiej sprzedających się płyt wszech czasów, cieszy się dużym zainteresowaniem polskich fanów. Nie inaczej jest również w pozostałych krajach Europy.

 

Bieżący rok jest niezwykle pomyślnym okresem w karierze Lionela Richiego. Czterokrotny zdobywca nagrody Grammy oraz posiadacz statuetki Oscara został nagrodzony w minionym czasie także tytułem Człowieka Roku MusiCares, nagrody przyznawanej za wkład w rozwój muzyki oraz działalność charytatywną. Dotychczas podobnym tytułem poszczycić się mogli m.in. Stevie Wonder, Elton John, Sting, Bono, Aretha Franklin, Paul McCartney oraz Barbra Streisand. Podsumowaniem i zwieńczeniem dotychczasowych sukcesów scenicznych Richiego jest również międzykontynentalna trasa koncertowa "All The Hits World Tour 2016", w ramach której amerykański wykonawca wystąpi również w Polsce.

 

 

12 czerwca, w holenderskim mieście Landgraaf, artysta rozpocznie europejską odsłonę najnowszego tournée. W ramach trasy po Starym Kontynencie Richie zaśpiewa niespełna 30 razy, pojawiając się na największych obiektach koncertowych m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Włoszech, Irlandii oraz Norwegii. Pomimo iż do czerwca jest jeszcze trochę czasu spora część biletów na europejskie koncerty została już wyprzedana. Na zakup wejściówek vipowskich nie mogą już liczyć m.in. mieszkańcy  Londynu, Sheffield, Colchester, Gloucester oraz Manchesteru, a także niemieckiego Mönchengladbach. W związku z dużym zainteresowaniem zakupem biletów, organizatorzy koncertów Richiego w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz we Włoszech podjęli również decyzję o zorganizowaniu więcej niż jednego koncertu wykonawcy w ich kraju.


Równie dużą popularnością cieszy się koncert wokalisty z Alabamy w hali Ergo Arena, zlokalizowanej na pograniczu Gdańska i Sopotu. Jak wykazują statystyki sprzedaży, wydarzenie, które odbędzie się 21 lipca, cieszy się największym zainteresowaniem wśród mieszkańców Trójmiasta (31%) oraz Krakowa (13%), co już  teraz sugeruje, że w koncercie wezmą udział mieszkańcy z różnych regionów Polski. Duże zainteresowanie występem amerykańskiego gwiazdora w Polsce dla nikogo nie jest niespodzianką. Choć w latach 1983 – 2015 Lionel Richie odbył niespełna 500 koncertów na całym świecie, przed polską widownią wystąpił zaledwie dwa razy – w 1999 r. na festiwalu w Sopocie oraz w 2010 r. w trakcie koncertu charytatywnego w pałacu prezydenckim.


Dotychczasowe wizyty artysty w naszym kraju były związane z gościnnymi występami w ramach innych wydarzeń. Polska widownia nie miała jak dotąd szansy uczestnictwa w dużym koncercie wykonawcy, któremu tradycyjnie już towarzyszy imponująca oprawa muzyczno-wizualna oraz niezwykła atmosfera. Od wielu lat systematycznie otrzymywaliśmy prośby o sprowadzenie tego artysty do naszego kraju i cieszymy się, że nasze zaproszenie zostało przyjęte w tak pomyślnym roku w karierze Lionela Richiego – przyznaje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która zorganizuje wydarzenie.


Lionel Richie wystąpi w gdańsko – sopockiej ERGO ARENIE 21 lipca 2016 roku. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

 

 

Galeria