10 września 2013
Fani z 9 państw będą obecni na koncercie Roda Stewarta w Rybniku! Na wyjątkowe show szkockiego artysty przyjedzie też kilkanaście tysięcy osób z całej Polski. 
 
Prawie 50 procent wszystkich biletów sprzedaliśmy na Śląsku – mówi Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku i Radiem Złote Przeboje jest organizatorem koncertu Roda Stewarta.  
 
To potwierdza, że na Śląsku jest zapotrzebowanie na wielkie wydarzenia muzyczne. Jak widać, mieszkańcy naszego województwa doskonale wiedzą już, że pod tym względem co roku mogą liczyć na Rybnik – przekonuje Ewa Ryszka, wiceprezydent Rybnika. 
 
Nie oznacza to jednak, że do Rybnika nie przyjadą fani Roda Stewarta z całej Polski. Około 10 procent sprzedanych biletów rozeszło się w województwie mazowieckim. Dalsze miejsca zajęły województwa: wielkopolskie, małopolskie i dolnośląskie. 
 
W punktach sprzedaży najwięcej biletów sprzedaliśmy w Rybniku. Druga była Warszawa, a na dalszych miejscach znalazły się inne największe ośrodki takie jak: Katowice, Kraków, Wrocław czy Poznań – wymienia Janusz Stefański z Prestige MJM. Z kolei przez internet najwięcej biletów sprzedało się się w Krakowie. Kolejne pozycje zajęły takie miasta jak: Warszawa, Wrocław, Gliwice, Rybnik, Katowice, Łódź oraz Poznań. 
 
O Rybniku znowu było głośno w całej Polsce. Wokół koncertu działo się naprawdę bardzo wiele i zyskaliśmy dużo pod względem promocyjnym. Strzałem w dziesiątkę była nasza wspólna inicjatywa dotycząca rybnickiego sektora w trakcie koncertu Roda Stewarta. Cieszymy się, że fani z całej Polski kojarzą już Rybnik jako stałe miejsce koncertowe, w którym co roku odbywają się ważne wydarzenia muzyczne – podkreśla wiceprezydent Rybnika Ewa Ryszka. 
 
Co ciekawe, koncert cieszył się również dużym zainteresowaniem poza granicami naszego kraju. Nie zabraknie na nim przedstawicieli 9 państw. Najwięcej będzie Czechów, którzy do Rybnika mają przysłowiowy "rzut kamieniem". Poza tym, organizatorzy sprzedali również bilety w Niemczech, Słowacji, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Luksemburgu, Austrii oraz w Kanadzie. 
 
Bilety na koncert Roda Stewarta można nabywać za pośrednictwem stron www.imprezyprestige.com i www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.