8 lutego 2018

10-osobowy zespół będzie towarzyszyć Emeli Sandé w jej pierwszym koncercie w Polsce. Artystka wystąpi już za dwa tygodnie w prestiżowym ICE Kraków Congress Centre.

 

Emeli Sandé zaprezentuje z pewnością wszystkie swoje największe utwory, od tych najstarszych: „Haeven”, „Daddy”, „Read All About It” poprzez „Next to Me” „Beneath Your Beautiful” i „Hurts” po nowości – „Higher” oraz „Deep” z jej ostatniej epki, wydanej w listopadzie ubiegłego roku.

Wiemy już, że piosenkarce w polskim koncercie towarzyszyć będzie dziesięcioosobowy zespół muzyków. Sama Emeli zasiądzie także przy fortepianie. W koncercie oprócz niej weźmie udział trio dęte, które na co dzień tworzy zespół Hot City Horn, składający się z muzyków sesyjnych. Są to: Kenji Fenton – saksofon, Mike Davis – trąbka i Paul Burton – puzon. Zwłaszcza pierwszy z muzyków może się pochwalić sporym dorobkiem. Kenji brał udział w nagraniach i koncertach dla: Taylor Swift, Robbie'go Wiliamsa, Jamesa Arthura, zespołu Hurts, a w produkcjach amerykańskich w programów telewizyjnych towarzyszył m.in. Michaelowi Buble czy Joshowi Grobanowi. Brał także udział w nagraniach wielkich show typu The X-Faktor czy The Voice oraz koncertach z udziałem orkiestry.

 

 

 

 

 

Na krakowskiej scenie zobaczymy także Gawina Powella, który towarzyszył już Emeli Sande w sesjach nagraniowych i występach na żywo. To pianista, a także kompozytor i producent. Na koncercie 22 lutego będzie grał na organach Hammonda. Z kolei Dexter Hercules jest pałkarzem z zacięciem do improwizacji jazzowych. Na portalu YouTube można zobaczyć jego popisy na wieloelementowej perkusji. Przy Emeli będzie grał jednak na bębnach, bo za perkusją usiądzie Junior Alli-Balogun. Nie zabraknie także gitar – na elektrycznej zagra Michael Davies, a na basie – Arran Powell. Skład uzupełni dwuosobowy chórek, wspierający główną bohaterkę wieczoru.

 


– Jestem pewien, że bogata sekcja instrumentalna, jaka będzie towarzyszyć Emeli Sandé i ona sama sprawią, że będzie to niezapomniany koncert – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje pierwszy koncert artystki w Polsce.

 

Występ Emeli Sandé odbędzie się 22 lutego w ICE Kraków Congress Centre. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez strony www.bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl, a także w salonach Empik w całym kraju.