12 stycznia 2012

Elton John – jeden z najwybitniejszych piosenkarzy wszech czasów, legenda światowej muzyki, zdobywca wielu prestiżowych nagród przemysłu filmowego i muzycznego wystąpi w hali Atlas Arena w Łodzi. Koncert odbędzie się w sobotę, 7 lipca i będzie częścią cyklu "Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje". Organizatorami koncertu będą: firma Prestige MJM oraz Radio Złote Przeboje. 

 Elton John to wybitny brytyjski piosenkarz i pianista. Początkowo związany z rockiem, jednak z czasem kierujący swoją twórczość także w kierunku muzyki pop. Znany z wielu znakomitych ballad. Charakterystycznym elementem każdego koncertu Eltona Johna jest fortepian. Bez jego obecności trudno wyobrazić sobie największe hity brytyjskiego piosenkarza.
Elton John uczestniczył w wielu ważnych wydarzeniach muzycznych. I tak na przykład w 1986 roku na pożegnalnym koncercie zespołu Wham na londyńskim stadionie Wembley wystąpił gościnnie, śpiewając z Georgem Michaelem piosenkę „Candle in the Wind”. Z kolei w 1992 roku wziął udział w koncercie poświęconym pamięci Freddiego Mercury’ego. Z Axlem Rosem wykonał wówczas „Bohemian Rhapsody” i „The Show Must Go On”. Tego typu występów oraz duetów z innymi wybitnymi wykonawcami Elton John ma w swoim dorobku co niemiara. Brytyjski wokalista jest również laureatem wielu prestiżowych nagród. Jego utwory, takie jak chociażby: "I’m still standing?", "Blue Eyes", czy "Sacriface" cieszą się po dziś dzień niesłabnącą popularnością. W 1995 roku Elton John i Tim Rice otrzymali Oscara za piosenkę "Can You Feel the Love Tonight" do filmu "Król Lew".

– To z pewnością jeden z najwybitniejszych piosenkarzy ostatnich trzech dekad na świecie – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która zorganizuje łódzki koncert.

Cykl "Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje" organizowany jest przez firmę Prestige MJM oraz Radio Złote Przeboje. To pierwsza tego typu inicjatywa na polskim rynku muzycznym. Każdego roku do naszego kraju przyjeżdża wielu znanych artystów. Nigdy jednak nie zdarzyło się tak, że organizowany był cykl koncertów najbardziej rozpoznawalnych piosenkarzy, piosenkarek czy też zespołów. Po raz pierwszy wydarzy się to w 2012 roku właśnie za sprawą wspomnianego cyklu.

– Do tej pory ogłosiliśmy już koncert Michaela Buble, który okazał się wielkim sukcesem. W ciągu miesiąca sprzedana została większość biletów. Teraz kolej na Eltona Johna. A już w przyszłym tygodniu ujawnimy kolejną z naszych gwiazd. Serdecznie zapraszamy naszych słuchaczy do udziału w tym muzycznym święcie, a fanów Eltona Johna – do słuchania Radia Złote Przeboje. Zapewniam, że poświęcimy temu wydarzeniu sporo uwagi – mówi Piotr Jaroszewski, dyrektor programowy Radia Złote Przeboje.

Sponsorem cyklu jest firma Nice.

Bilety na koncert Eltona Johna będzie można kupować za pośrednictwem strony www.imprezyprestige.com oraz w sieci Ticketpro, Empik, Media Markt i Saturn. Ceny zostały ustalone na poziomie: 180, 250, 270, 280, 350, 399 i 499 złotych. Bilety VIP będzie można kupować po 699 złotych (ich nabywcy będą mieli zagwarantowany nie tylko wstęp na koncert, ale również wyjątkowy catering; w jego skład wchodzić będą między innymi: alkohole, przekąski oraz ciepłe posiłki).

Sprzedaż biletów ruszy w poniedziałek, 16 stycznia o godzinie 12.00.