Dziwna Wiosna wystąpi przed koncertem Kings of Leon

26 czerwca 2024

Zagrali przed Kings of Leon na Tarczyńskim Arenie Wrocław dwa lata temu, ale z amerykańskimi rockmanami polubili się na tyle, że ponownie rozgrzeją publiczność, występując jako gość specjalny. Zespół Dziwna Wiosna, czyli „Christina Aguillera grunge” i „Wilki death metalu” zaśpiewa 17 lipca w TAURON Arenie Kraków, tuż przed Kings of Leon. Bilety dostępne na www.biletserwis.pl.

Kings of Leon, KOL, 2024, Kup bilet na wydarzenie, bilety, koncert, Kraków, Tauron Arena

Kosmonauci rock and rolla, nominowani do Fryderyka za wydany w 2021 roku debiutancki album „Dziwna Wiosna”, jesienią 2023 wrócili z nową, jeszcze bardziej „dziwnowiosenną” płytą pt. „DUCHY.DISCO”. Za pochodzący z albumu singiel „Płonę, płonę” zespół otrzymał statuetkę w kategorii przebój rocku na Gali Płyta Rocku Antyradia 2024.

Dziwna Wiosna okrzyknięta została jednym z najlepszych zespołów koncertowych w Polsce. To warszawskie trio, którego trzon tworzą gitarzysta, wokalista i lider Dawid Karpiuk (znany też z głośnego utworu „Nie zrozumie nas” – napisanego z Michałem Kushem do filmu „Johnny”) oraz basista Wojtek Traczyk (współpracował z Marią Peszek, Gabą Kulką i wieloma składami jazzowymi). Wraz z perkusistą Michałem Młyńcem grają piosenki o miłości i końcu świata, o nadziei i samotności, o bliskości i tym, że czasem chcesz podłożyć bombę pod wszystko i zrobić „w tył zwrot”. Dziwna Wiosna jest między ciszą i wrzaskiem, między pięknem i brudem, między przebojowymi refrenami i hipnotyzującymi improwizacjami. Zespół śpiewa o duchach i gra z duchami. Bliskie są im: grunge, rock and roll, impro, melodia, kosmos, smutek, duchy, nadzieja. I Jimi Hendrix.

– Kings Of Leon to jeden z najfajniejszych zespołów na świecie, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po raz kolejny przed nimi zagramy – mówią chłopaki z Dziwnej Wiosny i obiecują, że zagrają dla krakowskiej publiczności piękne melodie, a przy okazji zabiorą ją w kosmos.

Kings of Leon, a wcześniej Dziwna Wiosna wystąpią 17 lipca w TAURON Arenie Kraków. Bilety dostępne na www.biletserwis.pl. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.