30 sierpnia 2013
Ponad 80 osób przyjedzie wraz z Rodem Stewartem z Wielkiej Brytanii w związku z organizacją koncertu na Stadionie Miejskim w Rybniku. Piosenkarz do Polski przywiezie między innymi własnego kucharza. Od organizatorów oczekuje kilku butelek dobrego francuskiego wina, ale także dwóch nowych Mercedesów. 
 
Koncert Roda Stewarta na Stadionie Miejskim w Rybniku będzie z całą pewnością dużym przedsięwzięciem. Wiele czasu pochłonie przede wszystkim produkcja tego wydarzenia. 
Show będzie przygotowywać blisko 300 osób – tłumaczy Marek Kurzawa z agencji koncertowej Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku i Radiem Złote Przeboje jest organizatorem tego wydarzenia.
 
Na tę liczbę składają się przede wszystkim osoby odpowiedzialne za budowę sceny. Poza tym, wiele pracy będą mieć kierowcy, elektryk czy ludzie odpowiedzialni za garderoby i catering. 
 
Rod Stewart, mimo upływu czasu, znajduje się w bardzo dobrej formie. Niektórzy twierdzą nawet, że Szkot jest jak wino – im starszy, tym lepszy. Na co dzień, to zresztą ten trunek jest ulubionym napojem wokalisty i nie będzie go mogło również zabraknąć w garderobie na Stadionie Miejskim w Rybniku. – Rod Stewart jest wielkim koneserem dobrego francuskiego wina. W garderobie artysty na zapleczu sceny musi znaleźć się kilka butelek tego trunku. Każda z butelek to wartość około 2.500 złotych – zapewnia Mateusz Pawlicki z Prestige MJM.
 
Lista wymagań szkockiego wokalisty jest jednak znacznie dłuższa. Wielką uwagę organizatorzy będą musieli poświęcić kwestiom logistycznym i kulinarnym. – Artysta zażyczył sobie dwa Mercedesy klasy S, które będą niestarsze niż dwa lata i w kolorze czarnym. Poza tym Rod Stewart do Polski przyjedzie ze swoim kucharzem, który będzie przez cały czas przygotowywać dla niego posiłki. W związku z tym konieczne jest zorganizowanie odpowiedniej kuchni – wymienia Janusz Stefański z Prestige MJM. 
 
Organizatorzy muszą też zabezpieczyć specjalne pomieszczenie do prasowania koszul i przygotowania garderoby scenicznej artysty. Wiadomo już też, że dwie osoby jeden dzień będą musiały poświęcić na wyprasowanie wszystkich koszul Roda Stewarta. 
 
Koncert na Stadionie Miejskim w Rybniku odbędzie się 14 września. Bilety na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com, www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.