25 października 2017

Zainteresowanie koncertem 2Cellos wciąż jest bardzo duże! Widząc to, management duetu zdecydował o zwolnieniu swojej puli biletów, dzięki czemu do sprzedaży trafiły dodatkowe, ostatnie już wejściówki. Więcej ich już na pewno nie będzie, więc kto jeszcze nie ma biletu na koncert genialnych wiolonczelistów, ma ostatnią szansę go kupić! 2Cellos zagrają w warszawskiej hali COS Torwar 20 listopada. 

 

To będzie niezwykły koncert! Po nagraniach dostępnych w Internecie, możemy być pewni, że  show, jakie dadzą 2Cellos w Warszawie będzie eksplozją hitowej muzyki w niecodziennych aranżacjach. Zespół doskonale wie, jak rozgrzać publiczność na swoich koncertach. Największe światowe przeboje w ich wykonaniu nabierają nowego wymiaru: zagrane są z tak niesamowitą energią, iż nikt nie ma wątpliwości, że chłopaki dają z siebie 100 procent! Do tego przekraczają gatunki muzyczne, całkowicie łamiąc dotychczasowe wyobrażenie o tak klasycznym instrumencie, jakim jest wiolonczela! Widać, że scena, kontakt z publicznością i muzyka grana na żywo jest ich żywiołem. To wcale nie będzie grzeczny koncert muzyki klasycznej!


– 2Cellos jest przykładem projektu muzycznego, który pokazuje, że muzyka rockowa czy popowa wcale nie musi być w kontrze do muzyki klasycznej i klasycznego instrumentarium. Zespół nagrał cztery płyty i pokazał, że utwory, które dobrze znamy, mogą zabrzmieć inaczej i równie ciekawie – mówi Michał Kirmuć, dziennikarz Teraz Rock.

 

 

Po zakończonej trasie po Stanach Zjednoczonych pod koniec września zespół odpoczywa, przygotowując się do europejskiego tournée, które rozpocznie występem w warszawskim Torwarze. Następnie zaprezentują się publiczności także w: Wiedniu, Paryżu, Zurichu, Brukseli, Sofii, Bukareszcie i Budapeszcie, po czym w styczniu znowu wyjadą za ocean. Wszędzie, gdzie tylko Luca i Stjepan się pojawiają, wzbudzają entuzjazm fanów, którzy nie szczędzą im pochwał: „Co za niesamowity występ!”, „Widziałem wasze nagrania na YouTube i byłem zdumiony, dlatego musiałem was zobaczyć na żywo. Byliście absolutnie niesamowici”, „To było niesamowite show i przyjemność doświadczyć waszego talentu i energii”, „Dziękuję za nadzwyczajny koncert i świetne poczucie humoru, zagraliście same moje ulubione utwory”…  To tylko niektóre komentarze fanów, które znaleźć można na portalu społecznościowym po koncertach 2Cellos w USA. Okazuje się jednak, że sporo miłośników wiolonczelistów mieszka również w naszym kraju.
– Muszę się przyznać, że zachwyciłem się duetem 2Cellos. A zachwyciłem się dość dawno, po wysłuchaniu ich nagrania Smooth  Criminal – to był pierwszy wielki hit w ich wykonaniu i znakomity cover. Ale oni coverują także ACDC, Metallicę, King of Leon i wielu innych. Sięgają do muzyki filmowej: Vangelisa czy Henry Manciniego. Na koncertach ci dwaj wiolonczeliści prezentują prawdziwy żywioł. Dzieje się naprawdę bardzo wiele: barok, rock industrialny – coś niesamowitego! – mówi Bogdan Fabiański z Polskiego Radia.

 

 

To z pewnością będzie bardzo żywiołowy koncert, z barwną iluminacją i efektami pirotechnicznymi, które podkreślą energię 2Cellos. W wykonaniu Stjepana i Luki usłyszymy zarówno energetyczne utwory rockowe i popowe, jak również muzykę filmową, a może nawet coś z klasyki w zupełnie zaskakującym brzmieniu? Dowiemy się tego już niebawem, 20 listopada w warszawskiej hali COS Torwar. Do sprzedaży trafiły dodatkowe bilety. Kupić je można za pośrednictwem strony www.bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.