Doda w Gdańsku/Sopocie – niezbędnik koncertowy

23 stycznia 2024
Prezentujemy zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno-organizacyjnych związanych z koncertem Dody, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w hali ERGO ARENA na pograniczu Gdańska i Sopotu.
 
 
Rozpiska godzinowa
18:15 – otwarcie bram
20:00 – początek koncertu 
*godziny orientacyjne (ostateczne decyzje, co do momentu otwarcia bram oraz wyjścia na scenę podejmuje sam artysta i jego management)
 
Wejścia
Osoby z biletami na płytę: wejście A1.
Osoby z biletami na trybuny: wejścia A3, B3 (VIP) i D3
Osoby z biletami na loże na poziomie 4: wejście C3.
 
Lokalizacja
Hala ERGO ARENA usytuowana jest na granicy Gdańska i Sopotu przy Placu Dwóch Miast. Dogodna lokalizacja hali pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM. Wokół hali funkcjonuje też oświetlony i monitorowany parking rowerowy dla blisko 90 rowerów.
 
Parking przy hali
Wjazdy na parking ERGO ARENY znajdują się od strony Gdańska – Drogą Zieloną lub ulicą Gospody oraz od strony Sopotu – Drogą Zieloną lub ulicą Łokietka. Najlepsza trasa dojazdowa do ERGO ARENY to Droga Zielona. Płatność za parkowanie w wysokości 40 zł w jednym z piętnastu parkomatów rozlokowanych na całym terenie parkingu lub za pomocą aplikacji ePark.
Więcej informacji o opłatach parkingowych oraz ewentualnych zmianach w organizacji ruchu na stronie www.ergoarena.pl.
 
Dojazd komunikacją miejską 
Pociągi SKM:  (rozkłady jazdy)
najbliżej hali zlokalizowane są: przystanek Sopot Wyścigi (dojście ulicami Polną i Łokietka – 15 min) i przystanek Gdańsk Żabianka (dojście ulicami Subisława i Rybacką – 10 minut),
Tramwaje: (rozkład jazdy)
linie: 2, 4, 12 – przystanek Gospody/Pomorska, 6, 8 – przystanek Osiedle Wejhera  
Autobusy: (rozkład jazdy)
linie dzienne: 148 – przystanek Gospody i 227 – przystanek Pomorska, linie nocne: N4 – przystanek Jelitkowo, N14 -Przystanek Pomorska   
Trolejbusy: (rozkład jazdy)
linia 31, która trasę zaczyna i kończy na parkingu ERGO ARENY.
 
Zakup biletów w dniu koncertu
Będzie otwarta kasa nr 4 przy wejściu A1. Czynna od godziny 17:00. Jednocześnie sprzedaż wejściówek prowadzona będzie także na stronie internetowej Bilet Serwis – www.biletserwis.pl.
 
Okazanie biletu do kontroli
Wchodząc na koncert można mieć bilet wydrukowany, a także okazać go na telefonie, ale wtedy warto go wcześniej pobrać. Okazać należy kod QR (albo kod kreskowy).
 
Zakup gadżetów
Na koncercie dostępne będą stoiska z merchandisingiem Dody. Zlokalizowane zostaną w pobliżu wejść nr A1 i D3. 
 
Osoby z niepełnosprawne
Do hali ERGO ARENA Gdańsk/Sopot osoby z niepełnosprawnościami wchodzą na trybuny wejściem B3 na wyznaczone miejsca na trzeciej kondygnacji. Są one także uprawnione do bezpłatnego korzystania z parkingu ERGO ARENY. Miejsca parkingowe dla tych osób znajdują się na parkingu P2 oraz na nitce dojazdowej od strony ul. Łokietka. Wjazd i parkowanie jest bezpłatny po okazaniu stosownego dokumentu. Informacji udzielają służby parkingowe.
 
Gastronomia na koncercie
W ERGO ARENIE podczas koncertu zostaną uruchomione punkty gastronomiczne, w których będzie można zakupić napoje oraz ciepłe przekąski. Punkty będą zlokalizowane na każdej kondygnacji hali.
UWAGA: nie wolno wnosić jedzenia na płytę hal.
 
Palenie papierosów na koncertach
Palenie papierosów będzie dopuszczalne wyłącznie w wyznaczonych palarniach. Poza wskazanym obszarem palenie papierosów będzie zabronione.
 
Czego nie można wnosić na koncerty?
Do hal nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video. Zabrania się także zabierania ze sobą wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, świecących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks), a także innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.
 
Aparaty fotograficzne
Zabrania się wnoszenia wszystkich aparatów fotograficznych, sprzętu rejestrującego audio-video oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego (m.in. tabletów oraz kamerek Go-Pro), który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia. Zabrania się wnoszenia również profesjonalnego sprzętu fotograficznego. W przypadku nierespektowania zasad, management artysty zastrzega sobie prawo do skonfiskowania wyżej wymienionych przedmiotów. Można wnosić jedynie telefony komórkowe oraz małych gabarytów powerbanki.
 
Punkty medyczne
Główny punkt medyczny zlokalizowany zostanie na pierwszej kondygnacji, w okolicy wejścia C1.  będą również punkty mobilne.