David Miller z IL Divo: Polscy słuchacze dali nam to co kochamy

30 czerwca 2014
Za niespełna trzy miesiące, 28 września w łódzkiej hali Atlas Arena wystąpi najpopularniejszy kwartet klasyczno-popowy czyli IL Divo. W ciągu dziesięciu lat kariery, grupa sprzedała ponad 26 milionów płyt, ponad 50 razy była numerem jeden i może poszczycić się 160 złotymi i platynowymi albumami w 33 krajach.
 
Ogromną popularność zespołu wśród polskiej publiczności potwierdza sprzedaż ich płyt. Wydany w 2012 roku „Greatest Hits” przez dwa tygodnie okupował pierwsze miejsce oficjalnego zestawienia sprzedaży OLiS, album osiągnął też status Platynowej Płyty.
 
Złotym kolorem szybko pokryła się ostatnia płyta IL Divo zatytułowana „A Musical Affair”, na której znalazł się zbiór najbardziej znanych utworów musicalowych, od „Upiora w Operze”, „Nędzników” aż po „West Side Story”.  
 
Jednym z przystanków na trasie koncertowej promującej album „A Musical Affair” będzie Łódź. Miejsce, do którego, jak się okazuje, muzycy powrócą z sentymentem.
 
Pamiętam doskonale naszą pierwszą wizytę w Polsce w 2012 roku. Koncertowaliśmy wówczas w hali w Łodzi – wspomina David Miller, jeden z członków Il Divo. – Wrażenie było niesamowite przede wszystkim za sprawą entuzjastycznie reagującej publiczności. A przecież nigdy wcześniej tu nie byliśmy, zaś nasza twórczość nie była w Polsce tak znana. Ludzie, którzy przyszli na koncert bawili się przy naszej muzyce, cieszyli się i było w tym nawet trochę szaleństwa. Ale takiego pozytywnego. Oni chłonęli tę atmosferę. To było dużo więcej niż moglibyśmy się spodziewać, zwłaszcza po pierwszej wizycie. Polscy słuchacze dali nam to co najbardziej kochamy. I dlatego bardzo chętnie tutaj wracamy – podkreśla David.
 
Przypomnijmy, że ostatni raz grupa gościła w naszym kraju w marcu zeszłego roku. Wystąpili wtedy w ERGO AEENIE na pograniczu Gdańska i Sopotu, a ich koncert oklaskiwało ponad 8 tysięcy osób.
 
Bilety na wrześniowy koncert IL Divo kosztują od 159 do 390 złotych. Można je kupować za pośrednictwem stron www.imprezyprestige.com i www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju. Dostępne są też w hali Atlas Arena w Łodzi.